chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Efekt betonu i metalu czyli nowe ciekawe wykończenie elewacji produktami ATLAS

Efekt betonu i metalu czyli nowe ciekawe wykończenie elewacji produktami ATLAS

18.06.2018
Wykończenie ścian zewnętrznych budynków jest bardzo istotnym etapem projektowania. Wymaga on bowiem uwzględnienia wielu czynników technicznych, użytkowych i dekoracyjnych. Dzięki nowoczesnym materiałom projektant ma swobodę w tworzeniu licznych efektów dekoracyjnych wspisujących się w aktualne trendy i oczekiwania inwestorów.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Nie każdy musi wyglądać tak samo, a dobranie niepowtarzalnej elewacji wcale nie musi być trudne. Już teraz można zastsować na elewacji tynk imitujący nie tylko drewno czy beton, ale i metal. Inwestorzy coraz częściej rezygnują z tradycyjnych tynków kamyczkowych układanych powszechnie na elewacjach ETICS. Elewację można uatrakcyjnić, nadać jej indywidualny charakter poprzez wprowadzenie np. elementów boni wykończonych tynkiem imitującym naturalny granit lub piaskowiec, wprowadzając aplikację na bazie tynków łudząco przypominających poszycie z desek czy też stosując wykończenie całej lub części elewacji tynkiem o fakturze betonu monolitycznego czy też metalowych płyt. ATLAS opracował bogatą gamę produktów elewacyjnych umożliwiających praktycznie dowolne kształtowanie tego typu efektów. Dzięki tym rozwiązaniom architekci oraz inwestorzy mogą dowolnie łączyć ze sobą różne efekty, tworząc wyjątkowe fasady budynków, które będą przykuwać uwagę i zdecydowania wyróżniać się na tle sąsiadującej zabudowy.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Nowość spotyka nowoczesność


Tynk imitujący efekt metalu ATLAS Lakier Metaliczny to rozwiązanie idealne dla osób ceniących nowoczesność, ale i stawiających na elegancję. Najnowsze efekty dekoracyjne cieszą oko, ale również, dzięki swojej hydrofobowości, redukują przywieranie kurzu, są elastyczne i nisko nasiąkliwe. Powłoka ATLAS Lakier Metaliczny jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne, a więc fasady budynków mogą zyskać nowoczesny i elegancki wygląd bez obaw o trwałość na długie lata.

REKLAMA:


Obecnie dostępne są cztery kolory efektu metalu: miedź, tytan, patynowane srebro oraz starzone złoto. Efekt metalu doskonale prezentuje się również na nowoczesnych elewacjach o prostych formach, np. w połączeniu z tynkiem dekoracyjnym o fakturze betonu ATLAS Cermit BA-M czy z tynkiem dającym efekt piaskowca ATLAS DEKO M TM6. Ciekawe rezultaty można osiągnąć także na tynkach ciągnionych, szczotkowanych wykonanych z ATLAS CERMIT N-100 lub ATLAS CERMIT WN.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Ponadczasowy beton


Ci, którzy stylowi industrialnemu oddali swoje serce na pewno zachwycą się możliwością połączenia elewacji metalicznej z imitującą beton, czyli ATLAS Cermit BA-M. Taka kombinacja to minimalizm na najwyższym poziomie.

Wyjątkowy mineralny tynk o fakturze betonu architektonicznego ATLAS Cermit BA-M to obecna nowość bijąca rekordy popularności wśród inwestorów. Stworzony został z myślą o budynkach ciekawych architektonicznie, o nowoczesnych formach, jako odpowiedź na potrzeby klientów szukających oryginalnych rozwiązań. Dostępny jest w wersji z powierzchnią gładką lub widoczną strukturą. Pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i ochronną. Tynk z efektem betonu bardzo dobrze prezentuje się także w połączeniu z drewnem, nie trzeba wtedy rezygnować z przytulnego wyglądu domu na rzecz modnego efektu, a połączyć dwa style tworząc idealną harmonię.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt