chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » quick-mix – MURUJEMY Z KLINKIERU cz. II

quick-mix – MURUJEMY Z KLINKIERU cz. II

09.04.2018
Podczas wznoszenia murów z cegły klinkierowej w technologii dwuetapowej, polegającej w pierwszym cyklu roboczym na wznoszeniu muru ceglanego, a następnie w drugim cyklu roboczym na fugowaniu muru, zalecamy używanie do murowania Zaprawy do murowania HM 2a T natomiast do spoinowania Zaprawy do fugowania FM T.

Chemia budowlana - Zaprawa murarska z trasem HM 2a T. Fot. quick-mix
Zaprawa murarska z trasem HM 2a T. Fot. quick-mix
Chemia budowlana - Zaprawa do fugowania FM T. Fot. quick-mix
Zaprawa do fugowania FM T. Fot. quick-mix

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Zaprawa murarska z trasem HM 2a T przeznaczona jest do murowania dwuetapowego murów z cegieł klinkierowych o nasiąkliwości do 10%. Dodatek trasu reńskiego pochodzącego ze złoża należącego do firmy tubag minimalizuje ryzyko pojawienia się na powierzchni muru wykonanego z cegły klinkierowej białych wykwitów. Zaprawa HM 2a T charakteryzuje się niskim skurczem, dużą dyfuzyjnością, wytrzymałością na ściskanie na poziomie 5 MPa. Zaprawa produkowana jest na kruszywie o specjalnie dobranej krzywej przesiewu. Zawiera tzw. ziarno podporowe 4 mm, które umożliwia sprawne prowadzenie prac murarskich, jednocześnie warstwa zaprawy murarskiej pełni funkcję drenażową w stosunku do muru ceglanego - przyspiesza wysychanie muru. Zaprawa dostępna jest w kolorze jasnoszarym.

Chemia budowlana - Kaufland Swarzędz. Fot. quick-mix
Kaufland Swarzędz. Fot. quick-mix
Chemia budowlana - Kaufland Swarzędz. Fot. quick-mix
Kaufland Swarzędz. Fot. quick-mix

Zaprawa do fugowania FM T przeznaczona jest do spoinowania murów wykonanych z cegły klinkierowej i wymurowanych na zaprawie murarskiej np. HM 2a T. Zaprawa FM T może być również używana do spoinowania elewacji licowanych płytkami klinkierowymi. Zaprawa FM T produkowana jest na kruszywie 0-1,2 mm. Zaprawa charakteryzuje się dużą przyczepnością do cegły, dużą dyfuzyjnością, odpornością na oddziaływanie warunków atmosferycznych oraz stabilnością kolorów. Zaprawa do spoinowania FM T dostępna jest w 9 kolorach zgodnie ze wzornikiem oferowanym przez quick-mix.

Uwaga: podczas prowadzenia prac murarskich należy przestrzegać zaleceń zawartych w kartach technicznych.

ZOBACZ TEŻ MURUJEMY Z KLINKIERU cz. I


REKLAMA:


Autor: Quick-mix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt