chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Biała elewacja na lata – czy to możliwe?

Biała elewacja na lata – czy to możliwe?

24.11.2017
Biały dom w amerykańskim stylu to marzenie niejednej osoby. Joanna z bloga Green Canoe udowadnia, że metamorfoza kolorowej elewacji jest nie tylko możliwa, lecz także prostsza, niż się powszechnie wydaje. Niezbędna jest wizja i determinacja. Równie ważne są niezawodne narzędzia i farby.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma

Biały dom inspirowany posesjami ze Stanów Zjednoczonych wygląda jak z bajki i wyróżnia się na tle sąsiadujących budynków. W Polsce taki kolor elewacji wciąż należy do rzadkości. Postrzegany jest przez większość właścicieli domów jako rozwiązanie niepraktyczne – nietrwałe, wymagające częstego odświeżania koloru lub całkowitego remontu. Obawa przed utratą walorów estetycznych białych ścian zewnętrznych jest główną przyczyną, dla której popularne są wciąż kolory ciemniejsze – szarości i beże.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma

Joanna z bloga Green Canoe udowadnia, że marzenia o trwałej białej elewacji są jak najbardziej do spełnienia. Konieczne jest tylko zastosowanie odpowiednich, dobrych jakościowo, produktów, które wizję tę urealnią. W przypadku farb nawierzchniowych ważna jest przede wszystkim odporność na ekstremalne warunki atmosferyczne, deszcz, kurz i brud.
REKLAMA:

U Joanny doskonale sprawdziła się farba elewacyjna Siloxan Topcoat marki Sigma Coatings. Przeznaczona jest do budynków mieszkaniowych, przemysłowych, a także konserwacji zabytków. Posiada właściwości hydrofobowe, dzięki czemu ściany nie nasiąkają wodą deszczową. Jednocześnie pozwala powierzchniom oddychać, gdyż przepuszcza parę wodną. Zaletą jest wszechstronność zastosowań – od tynków cementowo-wapiennych, murów ceglanych po tynki syntetyczne i wykończenie w systemach ociepleń. Można nią pokryć także elewacje pomalowane wcześniej farbami silikonowymi, emulsyjnymi i silikatowymi – bez konieczności usuwania starych powłok. Sigma Siloxan Topcoat zapewnia estetyczne, matowe wykończenie.


(Oceń ten artykuł):
(2.3)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt