chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » BETON Szary od Skała Tychy

BETON Szary od Skała Tychy

01.06.2017
Firma Skała Tychy do swojej oferty wprowadziła nowe produkty z działu "Dekoracje".

Chemia budowlana - Fot. Skała Tychy
Fot. Skała Tychy

Zastosowanie:


Produkt stosowany do wykonywania dekoracyjnych, nowoczesnych aranżacji wnętrz oraz elewacji. Dzięki odpowiedniej aplikacji pozwala uzyskać niepowtarzalne struktury typowe dla surowego betonu. Pozwala na uzyskiwanie różnorodnych trwałych efektów dekoracyjnych, które uzależnione są od zastosowanych narzędzi oraz od inwencji i kreatywności wykonawcy. Korzystając z samoprzylepnych szablonów z mieszanki można wykonać strukturę dekoracyjną imitującą powierzchnię naturalnego, nieregularnego kamienia, cegły lub innych efektów wynikających z wzoru wybranego szablonu. Szablony można ze soba łączyć przy zachowaniu powtarzalności wzorów, tworząc większe powierzchnie dekoracyjne. Zalecane stosowanie w systemie: podkład gruntujący SKAŁA POW- BETON-Lakier SATGLAZER.

Przygotowanie podłoża:

:
Podłoże powinno być odpowiednio wysezonowane, nośne, suche i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych i emulsyjnych itp.
Podłoże powinno być wolne od agresji biologicznej i chemicznej. W przypadku występowania porostu glonów i/lub grzybów podłoże należy oczyścić "SKAŁA RENOVA preparat algo i grzybobójczy". Warstwy podłoża o słabej nośności jak głuche tynki, odspojone powłoki malarskie itp. należy usunąć. Podłoża mocno chłonne, luźno związane, sypiące się i skredowane zagruntować gruntem SKAŁA PW. Niezależnie od rodzaju podłoża zawsze przed nakładaniem betonu wymagane jest gruntowanie podkładem gruntującym SKAŁA POW.

REKLAMA:


Przygotowanie wyrobu:


Do 10kg suchej mieszanki dodać 2,3 litra czystej, zimnej wody i dokładnie wymieszać wiertarką/mieszarką wolnoobrotową do uzyskania jednorodnej konsystencji gęsto-plastycznej. Następnie masę odstawić na ok. 5 min., po czym powtórnie wymieszać. Produkt jest zdatny do użycia przez około 1,5 do 2 godzin od zarobienia w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Nie wolno mieszać go z innymi materiałami.

Chemia budowlana - Fot. Skała Tychy
Fot. Skała Tychy

Wykonanie:


Beton nakładać na zagruntowane podłoże podkładem SKAŁA POW. Czas wysychania podkładu ok. 6h. BETON nakładamy w dwóch warstwach za pomocą pacy weneckiej. Pierwszą warstwę nałożyć na gładko, na grubość ziarna i pozostawić do całkowitego wyschnięcia na ok. 24 h. Po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy możemy przystąpić do nakładania drugiej (czas wysychania zależy od panującej temperatury i wilgotności). Drugą warstwę nałożyć na całą dekorowaną powierzchnię i wyrównać. W fazie wysychania drugiej warstwy kantem pacy wyprowadzić wzór poprzez miejscowe wydrapywanie nadając powierzchni pożądany efekt. W celu wygładzenia powierzchni należy zwilżyć beton wodą i pacą wenecką na płasko, ruchami okrężnymi wygładzać w taki sposób by zacierać granice między fragmentami. Wystające jeszcze ziarna piasku utworzą charakterystyczne wżery. W przypadku stosowania szablonów po przyklejeniu ich w przeznaczonym miejscu, nanieść tynk pacą wenecką na cały szablon, a nastepnie usunąć szablon zanim tynk zacznie wiązać. Kiedy finalny efekt dekoracyjny zostanie otrzymany powierzchnie należy zabezpieczyć. W tym celu po wyschnięciu powierzchni tj. po ok. 24h beton zabezpieczyć lakierem SATGLAZER.

Dane techniczne:


Wielkość opakowania: 10 kg
Przechowywanie: 12 miesięcy
Kolor: szary
Zużycie: od 2,5 - 4,0 kg/m²
Proporcja mieszania: 2,3 litra na 10 kg
Temperatura podłoża: +5ºC do 25ºC
Temperatura otoczenia: +5ºC do 25ºC
Czas schnięcia: ok. 24 godz.
Czas pracy: 1,5 do 2 godzin.

Autor: SKAŁA - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt