chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Jak zabezpieczyć podłoże przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć podłoże przed wilgocią?

22.11.2016
Często remontując łazienkę, odnawiając taras lub balkon można usłyszeć o tzw. szlamach uszczelniających, czy też izolacjach polimerowo- cementowych. Czym one są i jaka jest ich funkcja?

Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel
Masy uszczelniające to wyroby na bazie cementu i polimerów. Mogą być jednoskładnikowe, jak i dwuskładnikowe. Te pierwsze przed użyciem mieszamy z wodą, a drugie, mieszamy poprzez połączenie obu składników. W większości wypadków wykorzystywane są jako izolacje podpłytowe i pełnią bardzo istotną funkcję, bowiem zabezpieczają powierzchnię ścian, podłóg, tarasów i balkonów przed wodą, wilgocią. Najbardziej uniwersalnym produktem w tym segmencie jest dwuskładnikowy AQUASZCZEL 820. Jest odporny na działanie wody tak samo jak izolacje bitumiczne, a dodatkowo po nałożeniu stanowi dobrą powłokę do tego, aby przykleić na nią płytki. AQUASZCZEL jest wysoce elastyczny, potrafi mostkować duże rysy w podłożu nawet do 1,5mm. Jego zastosowanie to nie tylko tarasy czy balkony. Powszechnie stosuje się go jako izolację basenów oraz jako hydroizolację fundamentów. Produkt ten to także idealne rozwiązanie do wnętrz. Może zastąpić folię w płynie oraz jest niezastąpiony do wykonania hydroizolacji brodzików ukształtowanych na podłodze.

Nie należy zapominać, że jak każda izolacja musi być wykonany minimum dwuwarstwowo tak, aby dokładnie pokryć całą powierzchnię. Pierwszą warstwę zaleca się nakładać twardą szczotką, silnie wcierając ją w powierzchnię jastrychu.

Autor: Kreisel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt