chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Balkony i tarasy - czytelnia

Czytaj więcej chemia budowlana - Jak właściwie pielęgnować drewno?
sposób wyświetlania:
Balkony i tarasy - czytelnia

Dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca Hydroizolacja-2K to niezawodny sposób na podpłytkową izolację przeciwwilgociową i przeciwwodną. Może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na ze-wnątrz, na powierzchniach poziomych i pionowych. Zagwarantuje trwałość okładziny ceramicznej w łazience, kuchni, na balkonie, tarasie, a nawet na basenie.

Przegląd dostępnych rozwiązań

Zewnętrzne elementy budynków, takie jak tarasy, balkony, czy schody są stale narażone na skutki oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych. System GreinStone to nowoczesne, trwałe rozwiązanie, będące alternatywą dla płytek ceramicznych, czy desek kompozytowych.

Tak, jak linia obrony w drużynie siatkarskiej musi być niezawodna, szczelna i sprawdzona, tak samo kluczową rolę podczas prac glazurniczych odgrywa wysokiej jakości hydroizolacja. To ona chroni posadzkę przed przesączaniem się wody poprzez spoiny aż do warstw pod płytkami, sprawiając, by każdy kolejny set prac glazurniczych zakończył się zwycięskim, zadowalającym wynikiem.

Taras nad garażem czy jakimkolwiek innym pomieszczeniem jest rozwiązaniem tyle popularnym, ile problematycznym. Z jednej strony jest zwyczajnie najprostszym rozwiązaniem pozwalającym na zagospodarowanie dachu garażu przylegającego do budynku mieszkalnego. Z drugiej - owa prostota dotyczy tylko kwestii projektowych i koncepcyjnych. Już na etapie wykonawstwa zaczynają się przysłowiowe schody.

Wykończenie oraz aranżacja balkonu czy tarasu nie jest łatwym zadaniem. Już na etapie planowania remontu lub budowy stajemy przed niemałym dylematem – wyborem odpowiednich płyt. Te przeznaczone na zewnątrz muszą spełniać kilka określonych wymagań, które zapewnią nam komfort oraz bezpieczeństwo.

Sezon balkonowy zbliża się wielkimi krokami. Warto teraz poświęcić chwilę naszego czasu i za pomocą kilku prostych zabiegów zamienić niewielki balkon w prawdziwie rajski zakątek, sprzyjający relaksowi i odpoczynkowi. Dzięki farbom Jedynka każda metamorfoza przyniesie pozytywne efekty. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak uzyskać efektowną formę tego „małego ogrodu”.

Często remontując łazienkę, odnawiając taras lub balkon można usłyszeć o tzw. szlamach uszczelniających, czy też izolacjach polimerowo- cementowych. Czym one są i jaka jest ich funkcja?

Elewacje i meble wykonane z drewna stanowią jeden z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w naszych domach i budynkach gospodarczych.

Szlachetny budulec, jakim jest drewno meble, tarasy czy balustrady wymagają odpowiedniej ochrony przed upływem czasu i działaniem czynników atmosferycznych. Zapewnia ją olejowanie.

Jak poprawnie wykonać fugowanie płyt tarasowych, by z pozoru mało istotny, końcowy etap prac, nie zniweczył całego efektu - podpowie Kamil Drewczyński, ekspert z firmy Libet.

Taras czy łazienka to pomieszczenia szczególnie narażone na wilgoć. Podpowiemy jakie są sposoby na pozbycie się nie w naszym domu?

Dwuskładnikowa elastyczna izolacja przeciwwodna, odporna na działanie wody pod ciśnieniem. Stosuj ją przy wykonywaniu powłok uszczelniających przed układaniem okładzin ceramicznych. Szybkowiążąca,  odporna na mróz i starzenie. Wytrzymała chemicznie na działanie agresywnych substancji. Nieszkodliwa dla środowiska, niezawierająca rozpuszczalników i dopuszczona do kontaktu z wodą pitną.

Grzejniki, piece gazowe, na paliwa stałe, urządzenia grzewcze właśnie rozpoczynają swoją aktywność. Nim je włączymy, warto sprawdzić ich stan techniczny, by w trakcie sezonu zimowego nie było niespodzianek.

Właściwie wykonane ocieplenie balkonu pozwoli uniknąć powstawania szczelin i mostków termicznych. O tym jak tego dokonać, podpowiada specjalista firmy Arsanit.
1
2345678następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt