chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Balkony i tarasy - czytelnia

Czytaj więcej chemia budowlana - Efektowny balkon z Jedynką

Aidol Langzeit-Lasur

Lazura do drewna

  właściwości  

Aidol Langzeit-Lasur jest nie zawierającą środków biobójczych lazurą, wyprodukowaną na bazie żywic alkidowych, przeznaczoną do drewna stosowanego na zewnątrz i we wnętrzach. Reguluje poziom wilgotności, ma własności hydrofobowe, nie łuszczy się, jest odporna na działanie światła i czynników atmosferycznych. Sprawdzona zgodnie z normą EN 71-3 "Bezpieczeństwo zabawek".

  zastosowanie  

Środek służy do dekoracyjnego malowania drewna drzew iglastych i liściastych, jak np. drewniane szalunki, okładziny, boazerie, meble ogrodowe, okna, drzwi itp. oraz do nadawanie koloru nośnym elementom budowlanym, które wcześniej zostały zaimpregnowane środkiem ochronnym zgodnie z DIN 68 800 cześć 3.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: Pojemniki blaszane 0,75 l; 2,5 l; 5 l i 30 l
Malowanie pędzlem lub wałkiem. Drewno musi być wolne od pyłów, zanieczyszczeń, tłuszczów i wosków. Dopuszczalna wilgotność drewna iglastego wynosi maksymalnie 15%, a liściastego maksymalnie 12%. Drewno bogate w żywicę przemyć rozcieńczalnikiem Verdünnung V 101. Luźne fragmenty starej powłoki usunąć, powłoki trzymające się mocno - prze-szlifować. Drewno drzew iglastych jak również wszystkie rodzaje drewna podatnego na ataki grzybów, stosowanego na zewnątrz, należy zagruntować środkiem do ochrony drewna. Aidol Langzeit-Lasur nakładać miękkim pędzlem zgodnie z układem włókien.
Najlepszy efekt dekoracyjny osiąga się, pociągając powierzchnię po raz drugi po 15 minutach, wyciśniętym pędzlem. Powierzchnię należy pokrywać co najmniej dwukrotnie. Po każdym kolejnym malowaniu odcień ciemnieje i zwiększa się stopień połysku. Przed właściwym malowaniem zawsze należy wykonać próbę. Powierzchnie czołowe drewna należy pokrywać środkiem Aidol LangzeitLasur w odpowiednim odcieniu kilkakrotnie, aby zapobiec absorpcji wody. Okna wymagają trzykrotnego malowania. Wszystkie kolory można ze sobą mieszać. zawartość opakowania należy przed użyciem dobrze wstrząsnąć, przemieszać również podczas pracy. Po użyciu preparatu starannie zamknąć opakowanie.
Aidol Langzeit-Lasur dostarczana jest w stanie gotowym do użycia, nie oddziałuje na metale i szkło. Po wyschnięciu wykazuje tolerancję w stosunku do tworzyw sztucznych i materiałów bitumicznych. Aidolu Langzeit-Lasur w wersji bezbarwnej nie należy stosować samego na powierzchniach wystawionych na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych.
Gęstość: ok. 0,92 g/cm³ w temp. +20°C
Lepkość: ok. 17 sek.. w 4 mm kubku Forda w temp. +20°C
Spoiwo: żywica alkidowa
Pigmentacja: światłotrwałe pigmenty o duże przezroczystości
Zapach: charakterystyczny dla rozpuszczalnika, po wyschnięciu bez zapachu
Punkt zapłonu: ok. 63°C
Rodzaj opakowania: Pojemniki blaszane 0,75 l; 2,5 l; 5 l i 30 l
Kolory: 2234 srebrnoszary, 2235 biały, 2236 hemlok, 2237 kolory nietypowe( co najmniej. 5 l), 2238 dąb rustykalny, 2239 dąb jasny, 2240 bezbarwny, 2242 orzech, 2243 heban, 2244 teak, 2245 ciemnozielony, 2246 sosna, 2248 palisander, 2247 pinia

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt