chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Balkony i tarasy - czytelnia

Czytaj więcej chemia budowlana - Efektowny balkon z Jedynką

Aidol Wetterschutz-Lasur UV

Lazura do drewna

  właściwości  

- Konsystencja żelu umożliwia czystą pracę nad głową
- Silna ochrona przed promieniowaniem UV dzięki zawartości nanoblokerów i zmikronizowanych pigmentów tlenu żelaza.
- Nanobloker UV opóźnia także w przypadku jasnych gatunków drewna jego ciemnienie.
- Na zewnątrz możliwe jest ponadto nałożenie powłoki „bezbarwny UV+".
- Ponadto „bezbarwny UV+" może służyć jako „warstwa ofiarna" na powłokach pigmentowanych. To znaczy w przypadku renowacji „bezbarwny UV+" Może być stosowany w celu zapobieżenia dalszemu ciemnieniu drewna.
- Odporna na blokowanie: dzięki temu Aidol Wetterschutz Lasur UV nadaje się również do renowacji powłok na oknach i drzwiach.
- Materiał o jedwabistym połysku.
- Bardzo odporny na wietrzenie: dobra wodoodporność i trwała elastyczność.
- Produkt nie zawiera środków biobójczych.

  zastosowanie  

Do nowego drewna stosowanego na zewnątrz: np. Odeskowania zewnętrzne, domy drewniane, deski dachowe, altany i meble ogrodowe, wiaty samochodowe, pergole, szachulec. Do renowacji istniejących powłok z lazur - także na oknach i drzwiach; nadaje się również do tropikalnych gatunków drewna; wszędzie tam, gdzie pożądana jest możliwie najlepsza ochrona przed warunkami atmosferycznymi i odporna na zniszczenie powierzchnia.

Aidol Wetterschutz-Lasur UV nie zawiera środków biobójczych i jest oparta na wodzie. Dzięki temu Aidol Wetterschutz-Lasur UV nadaje się również do stosowania we wnętrzach (na przykład do płyt drewnianych i boazerii).
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
6 x 750 ml
2 x 2,5 l
2 x 5 l
20 l
Nowe drewno:
Nieodporne gatunki drewna stosowanego na zewnątrz wymagają zabezpieczenia przed sinizną i dlatego należy je zagruntować bezbarwnym kremem Aidol-Holzschutz-Creme. Po całkowitym wyschnięciu: wymieszać Aidol Wetterschutz-Lasur UV w wybranym kolorze. Nakładać sprawnymi ruchami w kierunku układania się włókien drewna.

Po całkowitym wyschnięciu nałożyć drugą warstwę. Można nałożyć także 3 warstwę lazury UV+ bezbarwnej (pełni ona rolę "warstwy ofiarnej", którą odnawia się w przypadku remontu), aby na długo utrwalić pożądany kolor.

O ile drewno ma możliwie wiernie zachować swój naturalny wygląd, to niezbędne jest nałożenie 3 warstw Aidol Wetterschutz-Lasur UV+ w wersji bezbarwnej. W takim przypadku niezbędna jest uprzednia impregnacja przed sinizną za pomocą bezbarwnego Aidol Holzschutz-Creme.

Renowacja:
Stare powłoki, jak lazury grubowarstwowe, lakiery bezbarwne lub farby kryjące całkowicie usunąć (zeszlifować względnie użyć odpowiednich środków chemicznych). Nosić maskę przeciwpyłową. Nośne powierzchnie drewna pomalowane środkiem Aidol Wetterschutz-Lasur UV tylko przeszlifować i powierzchnię oczyścić z pyłu. Następnie co najmniej 1 raz pomalować.
Najpierw naprawić uszkodzenia drewna. Zaleca się wykonanie malowania próbnego. W przypadku drewna stosowanego na zewnątrz należy je po pomalowaniu na ok. 4 godziny zabezpieczyć przed deszczem. Nie stosować w temperaturze poniżej 5C.

Dopuszczalna wilgotność drewna: drewno iglaste maks. 15%, drewno liściaste maks. 12 %. Chronić przed mrozem podczas transportu i składowania. Aidol Wetterschutz-Lasur UV nie nadaje się do stosowania na podłogach (tarasy, podesty drewniane itp.).

Jeśli - w szczególności na powłoce bezbarwnej - wystąpią mechaniczne uszkodzenia, to należy je bezzwłocznie naprawić za pomocą bezbarwnej Aidol WetterschutzLasur UV "farblos UV+", aby z biegiem czasu nie wystąpiły przebarwienia, np. wskutek działania sinizny.
Podczas obróbki i przechowywania należy zachowywać ogólne zasady bezpieczeństwa.
Gęstość: ok. 1,02 g/cm2 w temp. 20C
Spoiwo: dyspersja akrylowa
Zapach: łagodny
Rodzaj opakowania: pojemniki blaszane 0,75l,; 2,5l; 5l
Kolory: 1553 bezbarwny UV+, 1555 dąb jasny, 1556 pinia/modrzew, 1557, teak , 1558 mahoń, 1559 orzech, 1561 biały, 1562 sosna, 1563 orzech laskowy, 1564 srebrno-szary, 1565 kolory niestandardowy

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt