chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Nowe zaprawy fugowe w asortymencie Sopro

Nowe zaprawy fugowe w asortymencie Sopro

10.05.2016
Sopro rozszerzył się o nowe propozycje zapraw fugowych. Do dobrze znanych produktów dołączyły:

Chemia budowlana - FEP plus, fot. Sopro
FEP plus, fot. Sopro

1. FEP Plus – ułatwiająca i przyspieszająca prace glazurnicze następczyni fugi inwestycyjnej FEP


Nowy FEP Plus to przede wszystkim zmieniona receptura, która pozwoliła na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów obrabialności. Producent postawił na wykorzystanie drobniejszego kruszywa, umożliwiającego znacznie łatwiejszą obróbkę. Mieszanie składników, a także wbudowywanie fugi, zwłaszcza dzięki uzyskaniu plastycznej konsystencji, przebiega teraz jeszcze sprawniej, co znacznie przyspiesza te newralgiczne etapy pracy glazurniczej. Dodatkowo, nowy skład pozwala na dłuższy okres przechowywania produktu, wydłużony w tym wypadku o 18 miesięcy – FEP PLUS zachowa swoje właściwości przez 2 lata od momentu pierwszego otwarcia opakowania.

Zbierając opinie wykonawców, Sopro wprowadziło do oferty 9 kolorów zaprawy FEP PLUS, a także, co jest zupełną nowością - fugę transparentną, wytworzoną ze specjalnie dobranego kruszywa. FEP PLUS wzbogacono o naturalnie barwione piaski kwarcowe, co gwarantuje uzyskanie wyrazistej i trwałej kolorystyki. Zaprawę można również połączyć ze srebrnym lub złotym brokatem z oferty Sopro.Produkt dostępny w worku 5 kg.

Chemia budowlana - PFM 574, fot. Sopro
PFM 574, fot. Sopro

2. PFM zaprawa, przeznaczona do spoinowania kostki brukowej


Przy układaniu kostki brukowej na podbudowie betonowej w obszarach średnio i mocno obciążonych ruchem kołowym, np. na rondach i placach do zawracania, głównych drogach czy parkingach dla samochodów ciężarowych i autobusów, a także na mostach i w kanałach odwadniających, należy stosować zaprawy fugowe nieprzepuszczalne dla wody, odporne na oddziaływanie podwyższonych obciążeń i o wysokiej wytrzymałości na ściskanie i ścieranie. Dla obszarów o średnim i wysokim obciążeniu ruchem, firma Sopro oferuje udoskonaloną, cementową, szybkowiążącą, zawierającą tras zaprawę do fugowania kostki brukowej Sopro PFM. Fuga ta przeznaczona jest do szczelin o szerokości od 5 do 30 mm. Szczególnie poleca się ją do stosowania na drogach, w mocno obciążonych strefach hamowania i ruchu, ale może być także użyta w małej architekturze ogrodowej i krajobrazowej. Nowa, udoskonalona receptura gwarantuje podniesioną wytrzymałość na ściskanie o kilkadziesiąt procent – w nowej zaprawie PFM wynosi bowiem 55 N.

Chemia budowlana - FL FLOOR, fot. Sopro
FL FLOOR, fot. Sopro

3. FL FLOOR – rozpływna zaprawa fugowa oszczędzająca czas glazurnika, której bardzo płynna konsystencja pozwala na szybkie fugowanie nawet bardzo dużych powierzchni w pozycji stojącej za pomocą specjalnej rakli. Do szerokiej palety barw dobrze znanych zapraw dołączył zaś nowy odcień szarości – basalt 64


Cementowa, wysokowytrzymała, szybkowiążąca zaprawa fugowa FL FLOOR to przełom w dziedzinie zapraw fugowych dedykowanych wielkokubatorowym inwestycjom - zarówno pod względem jakości, przyspieszenia prac, jak i ochrony przed typowymi przypadłościami zawodowymi, z którymi borykają się profesjonaliści od wielu lat pracujący w branży. Innowacyjna, wysoce płynna konsystencja pozwala na wbudowanie fugi na bardzo dużej powierzchni w bardzo krótkim czasie, niwelując konieczność niewygodnej pozycji podczas spoinowania. FL FLOOR, dzięki rozpływnej formule, może być bowiem aplikowana na stojąco za pomocą specjalnej rakli, co w znacznym stopniu eliminuje ból kręgosłupa i kolan podczas długich godzin prac glazurniczych.Dzięki zastosowaniu technologii Mikrodur®, FL FLOOR charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na obciążenia mechaniczne i ścieranie, wykazuje również wysoki stopień wytrzymałości termicznej oraz reakcji na agresywne środki chemiczne, co sprawia, że idealnie sprawdzi się w obiektach przemysłowych, biurowcach, obiektach handlowych oraz budynkach użyteczności publicznej, a także w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych. FL FLOOR znajdzie zastosowanie również w przypadku prac terminowych - możliwość chodzenia po powierzchni następuje już po 2 godzinach po stwardnieniu zaprawy, zaś obciążanie zaledwie po 4 godzinach. Zaprawa występuje w 4 kolorach: szarym, betonowo szarym, antracytowym oraz bazaltowym z możliwością wzbogacenia srebrnym lub złotym brokatem.

Produkt dostępny w opakowaniu 25kg.
REKLAMA:Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt