chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » KMB 651 – niezawodne uszczelnienie każdego budynku

KMB 651 – niezawodne uszczelnienie każdego budynku

24.03.2015
Sopro, czołowy producent chemii budowlanej, poszerza swoją ofertę produktów bitumicznych o nową, grubowarstwową masę uszczelniającą Sopro KMB 651.

Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Sopro KMB 651 to grubowarstwowa, dwuskładnikowa, nie zawierająca rozpuszczalników powłoka na bazie modyfikowanej polimerami i wzmocnionej włóknami emulsji bitumicznej oraz dostosowanym do niej składnikiem proszkowym, przeznaczona do wytwarzania elastycznych, mostkujących rysy uszczelnień budowlanych.

Masa uszczelniająca Sopro KMB 651 posiada certyfikat Bautest Dresden GmbH i może być stosowana do uszczelnień budowli w obszarze styku z ziemią. Chroni przed działaniem wilgoci z gruntu i nie spiętrzającej się wody infiltracyjnej na płycie fundamentowej i na ścianach (zgodnie z niemiecką normą DIN 18195 cz. 4), przed wodą nie napierającą na powierzchniach posadzek i w pomieszczeniach mokrych, podlegających umiarkowanym obciążeniom (DIN 18195 cz. 5), a także przed spiętrzającą się wodą infiltracyjną (DIN 18195 cz. 6).
Przeczytaj również: BOTAMENT RD 2 The Green 1
REKLAMA:


Sopro KMB 651 można także wykorzystać do poziomego uszczelnienia powierzchni posadzek, balkonów i tarasów w budownictwie mieszkaniowym oraz jako zewnętrzne, pasmowe uszczelnienie spoin konstrukcyjnych w nieprzepuszczalnych dla wody elementach budynków – np. w połączeniu ściany z płytą denną. Produkt znajduje również zastosowanie przy klejeniu płyt ochronnych, drenażowych i izolacyjnych w obszarach poniżej gruntu.

Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Powłoka wykonana z użyciem Sopro KMB 651 charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia, a także dobrą przyczepnością do suchych i lekko wilgotnych podłoży. Szybko osiąga optymalną stabilność i mostkuje rysy. Jest elastyczna, wodoszczelna (dzięki wzajemnej reakcji obu składników odporność na deszcz osiąga już po ok. 4-6 godzinach) i odporna na działanie niskich i wysokich temperatur oraz powszechnie występujących w gruncie wód agresywnych dla betonu.

Produkt jest bardzo łatwy w obróbce. Może być nakładany kielnią, szpachlą, pacą metalową oraz odpowiednimi urządzeniami natryskowymi.
Przeczytaj również: Nowe produkty marki Pufas
Zużycie: 4,2 – 5,6 kg/m2 w zależności od grubości powłoki dostosowanej do rodzaju obciążeń wodą

Źródło: Sopro

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt