chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » MAPEI - Przełom w klejach do płytek. DustFree - mniej pyłu dla wszystkich

MAPEI - Przełom w klejach do płytek. DustFree - mniej pyłu dla wszystkich

06.04.2009
Technologia bezpyłowa DustFree to kolejna innowacja wpisująca się w szereg działań MAPEI na rzecz poprawy warunków pracy wykonawców oraz ochrony środowiska. Technologia DustFree to 90% mniej pyłu emitowanego podczas pracy z produktami proszkowymi, a tym samym 90% mniej pyłu wdychanego przez wykonawcę.

MAPEI wprowadziło na rynek polski doskonałą technologię, która łączy wysokie parametry techniczne klejów z wyjątkowymi zaletami użytkowymi. Jak pokazują wyniki testów przeprowadzonych w laboratoriach MAPEI i na placach budowy, ilość pyłu w kleju cementowym Keraflex Maxi S1 DustFree jest zredukowana o 90% w stosunku do tej, z jaką mamy do czynienia podczas wysypywania z worków, mieszania i pracy z tradycyjnymi produktami proszkowymi.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Tradycyjne produkty proszkowe
Tradycyjne produkty proszkowe
Chemia budowlana - MAPEI - Przełom w klejach do płytek. DustFree - mniej pyłu dla wszystkich
Chemia budowlana - Technologia DustFree
Technologia DustFree
Chemia budowlana - MAPEI - Przełom w klejach do płytek. DustFree - mniej pyłu dla wszystkich

Korzyści dla wykonawców i ostatecznych użytkowników są oczywiste:
1. Wysokie parametry techniczne w połączeniu z wysokimi parametrami użytkowymi – przy zachowaniu dotychczasowych parametrów technicznych, wprowadzono istotny parametr użytkowy: mniej pyłu podczas wysypywania zawartości worka do wiadra i mieszania
2. Czystość w miejscu pracy - im mniej pyłu, tym czystsze miejsce pracy (szczególnie podczas remontu zamkniętych pomieszczeń), co oznacza wyższy komfort pracy i znacznie krótszy czas sprzątania po remoncie, ważny dla wykonawców i inwestorów.
3. Poprawa warunków pracy - radykalne zmniejszenie ilości pyłu (o 90%) przekłada się na znacznie mniejszą ilość pyłu wdychanego przez wykonawcę. Prawdopodobieństwo wystąpienia alergii czy podrażnień dróg oddechowych zmniejsza się wraz z redukcją ilości emitowanego pyłu.

W trosce o środowisko i zdrowie
Tworząc od 70 lat rozwiązania budowlane, MAPEI ma na celu połączenie wysokich parametrów technicznych z wysokimi parametrami użytkowymi, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia i komfortu pracy wykonawców. Działania w tym zakresie to nie tylko element wizerunku, ale podstawa filozofii działania firmy, co odzwierciedlają kolejne innowacje technologiczne wprowadzone na rynek światowy. Za przykład z rynku polskiego z ostatnich kilku lat posłużyć może coraz szersza gama produktów ekologicznych do montażu parkietów i wykładzin (prezentowana m.in. podczas targów BUDMA 2008). Wymieniając przykłady specjalistycznych produktów MAPEI, nie można nie wspomnieć o fudze nowej generacji UltracolorPlus z Technologią BioBlock, zapobiegającą powstawaniu pleśni i grzybów na fudze oraz Technologią DropEffect - zmniejszająca nasiąkliwość fugi. W ten trend doskonale wpisuje się innowacyjna technologia bezpyłowa DustFree, zaprezentowana na targach BUDMA 2008 na przykładzie KeraflexMaxi S1 Dust Free, elastycznej, cementowej zaprawy klejowej o wysokich parametrach, bez efektu osuwania się płytek, przedłużonym czasie schnięcia otwartego i radykalnie zmniejszonej ilości pyłu.
Technologia bezpyłowa będzie systematycznie rozszerzana na kolejne produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego.

Fot. Mapei
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?

www.chemiabudowlana.info


Autor: Mapei - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt