chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Mata uszczelniająco-kompensująca - BOTAMENT AE

Mata uszczelniająco-kompensująca - BOTAMENT AE

12.08.2013
Firma Botament wprowadziła do swojej oferty nowy produkt matę uszczelniająco-kompensującą Botament AE.

BOTAMENT AE mata uszczelniająco – kompensująca jest uniwersalną izolacją przeznaczoną do wykonywania izolacji lub kompensowania naprężeń na powierzchniach podłogowych i ściennych. Nadaje się do stosowania na różnorodnych podłożach od mineralnych do anhydrytowych.

Chemia budowlana - Fot. Botament
Fot. Botament
BOTAMENT AE matę uszczelniająco – kompensującą można stosować:
- na nośnych podłożach mieszanych jako warstwę kompensująca między okładziną ceramiczną lub kamieniem naturalnym. Dzięki temu można zniwelować powstające naprężenia występujące w podłożu i wywołane w następstwie tego szkody,
- w systemie z elastyczną zaprawą klejową BOTAMENT M 10 Speed. Zastosowanie zaprawy klejowej M 10 Speed umożliwia przygotowanie izolacji pod okładzinę w około 90 minut. Czas realizowanej inwestycji zostaje zredukowany

REKLAMA:


BOTAMENT AE doskonale nadaje się do stosowania na budowach, gdzie presja czasu, krótkie terminy determinują zakończenie inwestycji. Matę można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz np. na tarasach i balkonach. Zaletą tak wykonanej izolacji jest to, że nie trzeba jej chronić przed deszczem.

Nowy produkt firmy Botament posiada szerokie spektrum zastosowania od budownictwa indywidualnego do obiektów przemysłowych oraz obszarów narażonych na obciążenia chemiczne. Odpowiada klasie odporności A0, A, B0, C.

W porównaniu z mineralnymi zaprawami uszczelniającymi matę uszczelniająco – kompensującą BOTAMENT AE układa się w jednym cyklu roboczym. Dlatego też, nie ma wątpliwości co do czasu schnięcia warstwy oraz wymaganej grubości. Układając poszczególne pasma BOTAMENT AE należy wykonać zakład. Połączenie wykonuje się przy sprawdzonych w systemie zaprawach klejowych, nie ma konieczności zastosowania dodatkowych materiałów lub izolacji.

Ze względu na długi okres przydatności BOTAMENT AE, nie ma obaw związanych z przeterminowaniem produktu. Bez problemu można realizować inwestycję, której etapy wykonywane są w dużych odstępach czasu.

Do obróbki BOTAMENT AE maty uszczelniająco – kompensującej nie są wymagane specjalistyczne narzędzia. Odpowiednie pasma można dociąć przy użyciu noża lub nożyczek. Nadrukowana na macie skala ułatwia odpowiednie odmierzenie i przycięcie produktu.

Źródło: Botament


Autor: Botament - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt