chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Super klej do glazury

Super klej do glazury

08.06.2005
Nadchodzi lato. Pierwsze wiosenne porządki mamy już za sobą. Długie, słoneczne dni sprzyjają wprowadzeniu zmian w naszych czterech kątach. Zaczynamy odświeżać ściany, decydujemy się także na zmianę starej glazury w łazience czy terakoty w kuchni. Dzięki klejowi firmy Soudal możemy samodzielnie przykleić płytki, a praca ta wcale nie wymaga wyłączenia danego pomieszczenia z życia domowników.

Chemia budowlana - fot.Soudal. Za odnawianie mieszkania możemy się zabrać wtedy, kiedy pozwoli nam na to czas, na przykład po pracy czy podczas kolejnych weekendów.
fot.Soudal. Za odnawianie mieszkania możemy się zabrać wtedy, kiedy pozwoli nam na to czas, na przykład po pracy czy podczas kolejnych weekendów.
Kładzenie nowej glazury kojarzy nam się z uprzednim przygotowaniem zaprawy klejowej. Dzięki Super klejowi do glazury i terakoty Soudal pomijamy ten trudny dla nowicjusza etap. Aby przygotować typowy klej do glazury, należy połączyć ze sobą w określonych proporcjach suchą zaprawę z wodą. Następnie trzeba klej dokładnie wymieszać najlepiej przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Gdy uzyskamy jednolitą konsystencję, zaprawę odstawiamy na kilka minut, a następnie ponownie mieszamy. Trzeba prawidłowo dobrać proporcje, ponieważ zbyt duży udział wody może pogorszyć właściwości uzyskanego kleju. Laikowi trudno jest także prawidłowo ocenić ilość kleju potrzebnego dla wybranej powierzchni. W trakcie prac zaprawę trzeba często mieszać, ponieważ dosyć szybko gęstnieje. Natomiast już po kilku godzinach, gdy całkowicie zastygnie, nadaje się tylko do wyrzucenia.
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?
REKLAMA:


Dla zapracowanych


Dzięki temu, że Super klej do glazury i terakoty Soudal jest klejem gotowym, proporcje są już określone, a my nakładamy go dokładnie tyle, ile akurat potrzebujemy. Resztę przechowujemy w zamkniętym szczelnie pojemniku i możemy wykorzystać w dowolnej chwili. W ten sposób możemy zabrać się za odnawianie mieszkania wtedy, kiedy pozwoli nam na to czas, na przykład po pracy czy podczas kolejnych weekendów. Klej nam nie zaschnie, nie musimy martwić się o proporcje, gdyż używamy produktu gotowego. Z pudełka dozujemy potrzebną ilość, a pozostałą część przechowujemy do następnego razu, bez obawy, że klej nie będzie nadawał się do użytku. Tak więc początkujący glazurnik spokojnie i bez pośpiechu może pasować płytki, przycinać poszczególne elementy.
Chemia budowlana - Super klej do glazury
Chemia budowlana - Super klej do glazury
Chemia budowlana - Super klej do glazury

Płytka na płytkę


Zmiana glazury w kuchni nie musi oznaczać przygotowywania posiłków w salonie. Aby położyć nowe płytki, nie trzeba rozkuwać ścian i demontować szafek. Super klej Soudal umożliwia bowiem układanie glazury w systemie „płytki na płytkę”. Wystarczy starą warstwę glazury oczyścić z kurzu oraz tłuszczu i na warstwę starych kafelków przykleić nowe. Bez mieszania zaprawy, brudzenia pomieszczeń i przesuwania mebli. Super klej do glazury i terakoty Soudal to produkt gotowy do użycia. Po otworzeniu pudełka możemy od razu przystąpić do kładzenia glazury czy terakoty. Klej ma postać pasty, cechuje się dużą siłą spajania, jest wodoodporny i całkowicie niepalny. Przeznaczony jest do powierzchni poziomych i pionowych, odpowiedni także do ogrzewania podłogowego. Przyklei płytki do tynku, betonu, kamienia, ceramiki, szkła, drewna, płyt gipsowych i drewnopochodnych.

Chemia budowlana - Super klej do glazury

Każdy to potrafi


„Super klej do glazury i terakoty jest bardzo łatwy w stosowaniu. Podłoże przeznaczone pod płytki oczyszczamy z tłuszcz i wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli mamy do czynienia z podłożem bardzo nasiąkliwym, pokrywamy je wstępnie warstwą kleju lub środkiem gruntującym. Klej nakładamy szpachlą o zębach 4-5 mm. Zastosowanie szpachli o wąskim rozstawie zębów pozwala na niezwykle ekonomiczne wykorzystanie kleju. Jednocześnie uzyskana w ten sposób cienka warstwa łatwiej odparowuje wodę i szybko wiąże. Fugowanie można rozpocząć po upływie 24 godzin, a w przypadku kładzenia płytki na starą płytkę – po 48 godzinach. Po skończeniu pracy, narzędzia czyścimy wodą.” – radzi Andrzej Chromiak, manager produktu w firmie Soudal.

Dostępne opakowania:
Kartusze 310 ml w cenie 8-10 PLN brutto
Pudełko 1 kg w cenie 10-12 PLN brutto
Wiadro 5 kg w cenie 40-45 PLN brutto
Wiadro 15 kg w cenie 70-75 PLN brutto.Dane techniczne:
Konsystencja: pasta
System twardnienia: wysychanie fizyczne
Czas schnięcia otwartego: ok. 15 minut (przy 20ºC/65% wilgotności wzgl.)
Czas wysychania: ok. 24 godziny (przy 20ºC/65% wilgotności wzgl.)
Siła spajania: 2,96 N/mm² (DIN 18156)
Ciężar właściwy: 1,58 g/cm³
Odporność termiczna: od -20ºC do +70ºC (po stwardnieniu)
Zużycie: 1000 – 1500 g/m²

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt