chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Abizol Tytan Professional – hydroizolacja od fundamentu po dach

Abizol Tytan Professional – hydroizolacja od fundamentu po dach

05.04.2009
Solidne zabezpieczenie budynku przed działaniem wody przekłada się na bezpieczeństwo i komfort jego użytkowania przez długie lata. Mury wymagają ochrony zarówno przed wodą opadową, jak i tą bardziej destrukcyjną - gruntową. O niezawodności zabezpieczenia przesądza prawidłowa aplikacja i rodzaj produktów użytych do hydroizolacji. Najczęściej wybieranym zabezpieczeniem ścian przed szkodliwym działaniem wodą są masy asfaltowe.


Chemia budowlana - Abizol Tytan Professional – hydroizolacja od fundamentu po dach
Abizole to profesjonalne produkty na bazie asfaltów, od kilkudziesięciu lat stosowane przez wykonawców do bezszwowego zabezpieczania budynków przed działaniem wody i wilgoci. W linii Tytan Professional ich skład wzbogacono kauczukiem syntetycznym i specjalnymi dodatkami zwiększającymi elastyczność oraz odporność tworzonych powłok izolacyjnych na spękania mrozowe. Abizole, Disprobit i Disprobit Grunt Koncentrat tworzą idealnie szczelne powłoki wodochronne, zabezpieczające budynki skuteczniej i na dłużej.

REKLAMA:


Gruntowne przygotowanie podłoża
Gruntowanie przed nałożeniem właściwej masy bitumicznej jest niezbędne dla uzyskania ściśle przylegającej i trwałej membrany izolacyjnej. Zmniejsza ono nasiąkliwość, poprawia spoistość oraz zwiększa przyczepność mas powłokowych nakładanych na podłoże.
Do tego celu można użyć Disprobit rozcieńczony wodą w stosunku 1:2 lub specjalnie opracowaną emulsję asfaltowo – lateksową w postaci koncentratu – Disprobit Grunt. Ta masa o dużej zawartości asfaltu, lekko modyfikowana kauczukiem syntetycznym, przeznaczona jest do gruntowania podłoży pod masy bitumiczne na bazie dyspersji wodnych i pod papy termozgrzewalne. Nie zawiera rozpuszczalników organicznych i może być stosowany w kontakcie ze styropianem. Drobne cząsteczki Disprobit Gruntu wnikają w podłoże znacznie głębiej niż rozcieńczone masy powłokowe, tworząc warstwy izolacyjne bardzo silnie z nim związane. Dzięki skoncentrowanej formie jest bardzo ekonomiczny – 1 kg masy wystarcza na zagruntowanie do 25 m2 powierzchni pod papę i aż do 50 m2 powierzchni pod masy bitumiczne.

Chemia budowlana - Abizol Tytan Professional – hydroizolacja od fundamentu po dach
Kolej na hydroizolację właściwą
Kolejnym krokiem po zagruntowaniu powierzchni fundamentów jest nałożenie masy hydroizolacyjnej stanowiącej właściwą powłokę chroniącą przed działaniem wody i wilgoci. Do wykonania zabezpieczenia ścian i ław fundamentowych najczęściej stosuje się masy na bazie dyspersji wodnych, bezpiecznych dla styropianowych izolacji termicznych, jak np. Disprobit Tytan Professional.
Jest to produkt o dużej zawartości suchej masy (do gruntowania rozcieńcza się go wodą w stosunku 1:2), dzięki czemu już dwie jego warstwy po wyschnięciu tworzą elastyczną i wodoszczelną powłokę przeciwwilgociową. Disprobit Tytan Professional nie zawiera rozpuszczalników organicznych, dzięki czemu nie niszczy styropianu – materiału najczęściej używanego do ocieplania ścian fundamentowych. Disprobitem zabezpieczymy przed wilgocią podziemne części budowli oraz wykonamy podposadzkową izolację przeciwwilgociową piwnic, garaży, tarasów i balkonów.

Zabezpieczenie dachu
W zmiennym, polskim klimacie, pod wpływem działania promieni słonecznych, wysokich i niskich temperatur, dachy naszych domów starzeją się i ulegają częstym uszkodzeniom. Brak regularnych przeglądów i konserwacji dachu to ryzyko zawilgocenia murów i nieodwracalnych szkód, jak np. przemarzanie ścian i utrata ich termoizolacyjności, pojawienie się wykwitów, grzybów i pleśni, uszkodzenia tynku, zmniejszenie wytrzymałości konstrukcji. Aby temu zapobiec należy każdej wiosny ocenić stan dachu i zniszczenia powstałe podczas zimy, a następnie przystąpić do jego konserwacji i renowacji.
Również do tego celu doskonale nadaje się dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa Disprobit Tytan Professional firmy Selena. Doskonale sprawdza się przy renowacji i konserwacji pokryć dachowych wykonanych z pap i mas asfaltowych, blachy, dachówek itp. Przy jej użyciu wykonuje się też nowe, bezspoinowe powłoki dachowe na podkładzie z papy, włókniny, tkaniny technicznej itp.

Producent: Selena SA


www.chemiabudowlana.infoAutor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt