chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Nowa receptura zaprawy klejącej ZP418

Nowa receptura zaprawy klejącej ZP418

20.05.2013
Firma Weber opracowała nową recepturę zaprawy klejącej ZP418, posiadającą tzw. „parametr S1”, który gwarantuje wysoką elastyczność warstwy klejącej. Produkt jest szczególnie polecany do układania płytek o dużych formatach, wykonywania okładzin ceramicznych na tarasach i elewacjach oraz na odkształcalnych podłożach (np. na płytach OSB). Dodatkowo zaprawa stała się całkowicie niepyląca, a jej cena nie uległa zmianie w stosunku do starej receptury.

Chemia budowlana - Fot Weber
Fot Weber

Trwały taras i elewacja


W składzie nowej zaprawy wykorzystano więcej dodatków organicznych, dzięki czemu uzyskano znacznie wyższą odporność zaprawy na obciążenia termiczne i mechaniczne. Taka receptura jest szczególnie korzystna dla inwestorów, którzy planują wykonać elementy elewacji lub taras z płytek w ciemnych barwach i w dużych formatach. Płytki tego typu łatwo nagrzewają się pod wpływem działania promieni słonecznych. Płytki na balkonie lub tarasie podlegają także szokom termicznym wynikającym ze zmian temperatury w trakcie doby oraz w ciągu roku. W efekcie okładzina ciągle pracuje i ulega naprężeniom powodującym utratę właściwości zwykłych klejów.

Zaprawa ZP418, dzięki wysokiej elastyczności potwierdzonej „parametrem S1”, doskonale klei okładziny ceramiczne nawet w przypadku powierzchni wyeksponowanych na duże różnice temperatur. Wraz z elastyczną zaprawą uszczelniającą weber PE237 (warstwa hydroizolacyjna) i fugami weber.color perfect stanowi kompleksowy system, dzięki któremu inwestorzy mogą bezpiecznie wykorzystywać płytki o ciemniejszych barwach na tarasach i balkonach. System ten gwarantuje również bezpieczeństwo stosowania dużych formatów płytek.
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot Weber
Fot Weber

Dlaczego ważny jest parametr S”?


Na rynku dostępnych jest wiele zapraw klejących określanych mianem „elastycznych”, jednak nie potwierdzonych badaniem, które określa, czy zaprawa rzeczywiście jest elastyczna. Produkty oznaczone symbolem S1 lub S2, potwierdzającym pozytywny wynik badania odkształcalności, dają wykonawcy pewność, że nie będzie musiał wielokrotnie naprawiać okładziny. Inwestor zaś ma gwarancję, że płytki pozostaną na miejscu przez wiele lat.

Wewnątrz: stabilnie i bez pyłu


Elastyczność warstwy klejącej bywa niezbędna także wewnątrz remontowanych obiektów. Na przykład często stosowaną metodą renowacji łazienek jest układanie nowej warstwy płytek na płycie OSB, którą cechuje uginanie podczas obciążania. Także w takich przypadkach konieczne jest zastosowanie elastycznej warstwy klejącej. Przy stosowaniu wewnątrz pomieszczeń dodatkową zaletą ZP418 jest to, że zaprawa nie pyli ani w trakcie wysypywania jej z worka, ani w trakcie jej mieszania. Podnosi to komfort pracy wykonawcy, a właściciel lokalu ma mniej kłopotów z oczyszczeniem pozostałych pomieszczeń z pyłu, co docenił branżowy magazyn Łazienka przyznając zaprawie ZP418 wyróżnienie w kategorii Chemia Łazienkowa 2013.

Chemia budowlana - Fot Weber
Fot Weber

Tolerancja błędów wykonawcy


W nowej recepturze zaprawy ZP418 wykorzystano więcej dodatków organicznych. Dzięki temu znacznie wydłuża się czas, w którym wykonawca może ułożyć płytki na klej naniesiony na podłoże. Stosując zaprawy standardowe wykonawca ma jedynie kilkanaście minut na ułożenie płytek – po tym czasie zwykła zaprawa zaczyna tracić swoje właściwości. Niemal dwukrotne wydłużenie tego czasu w przypadku ZP418 powoduje, że proces układania płytek jest bardziej odporny na drobne błędy wykonawcy – dając inwestorowi dodatkowe zabezpieczenie trwałości okładziny.

Cena i dostępność


Zaprawa dostępna jest w sieci sprzedaży firmy Weber w całym kraju. ZP418 sprzedawana jest w workach 25 kg. Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi 3,75 zł netto za kilogram.

Autor: Weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt