chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Fuga elastyczna CE 40

Fuga elastyczna CE 40

27.03.2013
Fuga elastyczna CE 40 przeznaczona jest do spoinowania płytek gresowych, ceramicznych, szklanych oraz kamiennych (także marmurów). Znajduje zastosowanie przede wszystkim w kuchniach i łazienkach oraz innych pomieszczeniach mokrych, a także na balkonach i tarasach.

Chemia budowlana - Fot. Ceresit
Fot. Ceresit
Zaprawa CE 40 do spoin o grubości do 8 mm można być stosowana do niemal wszystkich rodzajów płytek, jak też na wielu powierzchniach poziomych i pionowych. Fuga zbrojona jest specjalną mieszaniną włókien chroniącą przed spękaniem i zapewniającą wysoką odporność na uszkodzenia. Produkt jest zabezpieczony przed pojawieniem się wykwitów i przebarwień. Wnikanie wody wyklucza wysoki stopień hydrofobizacji spoin (Aquastatic). Krople wody zamiast wnikać pomiędzy płytki, utrzymują się w formie perełek na powierzchni spoiny, przez co wydłuża się działanie ochronne przed grzybami i pleśnią oraz zabrudzeniami.

Chemia budowlana - Fot. Ceresit
Fot. Ceresit
Ze względu na wysoką elastyczność fuga polecana jest do aplikacji na podłożach odkształcalnych, np. ogrzewanych podłogach, płytach wiórowych czy gipsowo-kartonowych, na balkonach i tarasach. Dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej (29 trwałych kolorów dzięki formule ProColor). Przy jej produkcji zastosowana została ponadto innowacyjna potrójna formuła MicroProtect, która zapewnia długą i skuteczną ochronę przed grzybami i pleśnią. Zabezpiecza ona nie tylko spoinę, ale też przyległe do niej powierzchnie płytek (strefa inhibicji).
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Ceresit
Fot. Ceresit
Produkt może być stosowany przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C, po związaniu odporny jest na temperaturę od -30°C do +70°C. Spoina osiąga pełną hydrofobowość po 5 dniach od aplikacji. Ekologiczną formulację produktu, który dostępny jest w wiaderkach 2 i 5 kg, potwierdzają międzynarodowe normy – m.in. EC1.
Autor: Henkel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt