chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Biały klej do płytek z trasem GEA836

Biały klej do płytek z trasem GEA836

09.09.2009
W nowej linii klejów do płytek Tytan Professional znalazł się specjalistyczny produkt - Biały klej z trasem GEA836, który zapobiega wykwitom na marmurze i kamieniach naturalnych. Dzięki specjalnej recepturze zawierającej tras przeznaczony jest zwłaszcza do kamieni naturalnych klejonych na trudnym i odkształcalnym podłożu.

Chemia budowlana - Biały klej do płytek z trasem GEA836
Biały klej z trasem GEA836 to wysoce elastyczny (klasa S2), gotowy do użycia po wymieszaniu z wodą produkt, charakteryzujący się najszerszym spektrum zastosowań w linii klejów GEA Tytan Professional. Można go używać do każdego rodzaju płytek i przy każdym podłożu. Przede wszystkim jednak gwarantuje profesjonalne wykonywanie okładzin z kamienia naturalnego wewnątrz i na zewnątrz budynku, zapobiegając jednocześnie powstawaniu przebarwień na płytkach.
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?
REKLAMA:


Ochrona piękna kamieni naturalnych


Kamienie naturalne łatwo ulegają przebarwieniom pod wpływem szarego cementu, dlatego przy ich klejeniu należy zwrócić szczególną uwagę na skład wykorzystywanej chemii budowlanej. Biały klej z trasem GEA836 zawiera szlachetny biały cement oraz tras, którego użycie wyklucza pojawienie się jakichkolwiek śladów, nawet na kamieniach podatnych na przebarwienia jak marmury naturalne i syntetyczne czy piaskowce.
Okładzina wykonana z użyciem Białego kleju z trasem GEA836 jest odporna na ekstremalne warunki pogodowe, występujące na zewnątrz budynku. Stale zawilgocone i zacienione miejsca, w których zalega woda opadowa są szczególnie atrakcyjnym środowiskiem dla rozwoju mchów, glonów i porostów, które tworzą zielone wykwity na powierzchni kamienia naturalnego czy płytek ceramicznych. Dodatek trasu radykalnie zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów i przebarwień na kamieniu naturalnym oraz na murze. Specjalnie opracowana receptura wpływa na mrozoodporność i wodoszczelność produktu – z jego pomocą można wykańczać baseny i sauny.

Mocny w każdym calu


Biały klej z trasem GEA836 doskonale przenosi naprężenia powstałe na skutek ruchów termicznych okładziny i podłoża, zapobiegając odspajaniu się i pękaniu płytek. Tworzy wysoko odkształcalną warstwę, podatną na obciążenie. Z tego powodu jest dedykowany powierzchniom poddawanym zarówno liniowym jak i punktowym obciążeniom, takim jak tarasy, schody, podłogi magazynowe czy korytarze komunikacyjne. Zwiększona plastyczność gwarantuje dokładne wypełnienie zaprawą pod płytkami. Wysoka moc klejenia została uzyskana dzięki wykorzystaniu sił adhezji, które są odpowiedzialne za ścisłe przyleganie materiału klejonego do powierzchni. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku płytek dużego formatu i kamiennych, które wywierają zwiększony nacisk na podłoże.
Biały klej z trasem GEA836 jest odpowiedni do stosowania na podłożach trudnych – przy klejeniu płytek na płytki czy oklejaniu ściany pokrytej lamperią olejną. Zaprawę stosuje się w cienkowarstwowej metodzie przyklejania płytek. W przypadku okładziny stale narażonej na zmienne temperatury i wysokie obciążenia należy zastosować metodę kombinowaną – klej nanosi się zarówno na podłoże jak i na płytkę. Klej posiada wydłużony czas otwarty, wynoszący do 30 minut. Przy zachowaniu wskazówek wykonawczych firma Selena udziela 5 lat gwarancji na swój produkt.

Producent: Selena SA
Biały klej z trasem GEA836 cena netto: 78 zł / 25 kg
Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt