chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Klej Bolix UZB

Klej Bolix UZB

12.11.2012
Niskie temperatury nie sprzyjają pracom ociepleniowym. Gdy jednak termoizolacja wymaga poprawy właśnie zimą, należy stosować środki odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Chemia budowlana - Fot. Bolix
Fot. Bolix
Klej Bolix UZB pozwala przyklejać płyty styropianowe do podłoża i wykonywać na nich warstwę zbrojoną (siatką z włókna szklanego) nawet przy niskich temperaturach otoczenia. Skuteczna aplikacja preparatu możliwa jest już przy +3°C, a po upływie 8 godzin temperatura może spaść do 5 stopni poniżej zera, bez szkodzenia termoizolacji. Wzbogacony mikrowłóknami klej stosuje się więc przy docieplaniu ścian zewnętrznych budynków oraz przy naprawach i renowacjach już ocieplonych elewacji. Sprawdza się również przy wyrównywaniu i wygładzaniu podłoży mineralnych przed nakładaniem farb i tynków cienkowarstwowych.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
REKLAMA:


Bolix UZB wykazuje wysoką elastyczność i przyczepność do pokrywanej powierzchni, a przez zastosowanie mikrowłókien jest odporny na zarysowania i pęknięcia. Stanowi element systemu ociepleń Bolix HD, przyczyniając się do jego zwiększonej odporności na szkodliwe czynniki oraz ponadprzeciętnej trwałości.

Chemia budowlana - Fot. Bolix
Fot. Bolix
Informacje techniczne:
Klej: BOLIX UZB
Producent: Bolix
Zastosowanie: system ocieplenia na styropianie, system renowacji elewacji
Temperatura stosowania: od +3°C do +25°C
Temperatura podłoża: od + 3°C do + 25°C
Proporcje mieszania: 5,25-5,75l wody na 25 kg kleju
Konsystencja: suchy proszek
Kolor: biały
Średnie zużycie: przy klejeniu płyt styropianowych na odpowiednio przygotowanym podłożu i przy wykonywaniu warstwy zbrojonej wynosi ok. 4,0 kg/m2
Opakowanie: 25 kg
Cena: 2,36 zł/kg; 59 zł/opakowanie – 25 kg

Autor: Bolix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt