chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Uszczelniacz dekarski Soudal

Uszczelniacz dekarski Soudal

24.10.2012
Zbliżająca się zima to okres próby dla naszego domu, a szczególnie jego… dachu. Warto więc wykorzystać ostatnie promienie jesiennego słońca i wykonać uszczelnienie okien dachowych, kominów oraz naprawić przecieki połaci dachu i rynien. Z pomocą przyjdzie nam uszczelniacz dekarski Soudal, z którym prace można wykonywać nawet w czasie jesiennych deszczy!

Chemia budowlana - Uszczelniacz dekarski, Fot.  Soudal
Uszczelniacz dekarski, Fot. Soudal

Dach gotowy na śniegi i mróz


Wielkimi krokami zbliża się zima i przed nami ostatni dzwonek by przygotować swój dom, a zwłaszcza jego dach na tę wymagającą porę roku. Przed zimowymi miesiącami konieczny jest jego przegląd i załatanie wszelkich ubytków – wszak w trakcie zimy będzie znosić skrajne warunki atmosferyczne jak mróz, deszcz, śnieg i porywisty wiatr.
REKLAMA:


I w słońce i w deszcz…


W pracach przygotowujących dom na chłody i mrozy warto sięgnąć po uszczelniacz dekarski Soudal. Produkt pomoże nam uszczelnić okna dachowe, kominki oraz inne obróbki dekarskie. W przypadku dachu z jego pomocą błyskawicznie wykonamy połączenia blachy falistej i trapezowej, a także naprawimy przecieki w połaci i rynnach – nawet w czasie ulewnego deszczu! Możemy z jego pomocą wykonać także klejenie papy na zimno oraz spoinować fugi (o ruchomości maksymalnie do 10 %). Przed użyciem produktu należy upewnić się czy podłoże jest czyste i wolne od zanieczyszczeń jak kurz, stare szczeliwa, itp. Produkt należy nakładać ręcznym lub pneumatycznym pistoletem do uszczelniaczy, a wykonaną fugę wygładzić roztworem mydła przed utwardzeniem.

Uszczelniacz do zadań specjalnych


Jednoskładnikowy uszczelniacz dekarski Soudal stworzono na bazie emulsji akrylowych. Charakteryzuje się on doskonałą przyczepnością do większości powierzchni stosowanych w budownictwie, np. papy, asfaltu, betonu, ceramiki, metalu, szkła, kamienia, drewna i tworzyw sztucznych. Może być używany na wilgotnych powierzchniach, a nawet pod wodą – co znacząco ułatwia pracę późną jesienią. Po użyciu nie powoduje korozji, ani nie przebarwia brzegów materiałów porowatych - tworzy miękką plastyczną masę pochłaniającą ruchomości podłoża. Produkt dostępny jest w kolorach: brązowym, czerwonym oraz bezbarwny, a dodatkowo po zakończeniu prac daje się malować. Nie należy go jednak stosować do polistyrenu.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt