chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Bariera Plus marki Drewnochron

Bariera Plus marki Drewnochron

28.08.2012
Drewno jest surowcem najchętniej wykorzystywanym w ogrodzie. Elementy takie jak altanki czy płoty wymagają jednak specjalnej ochrony ze względu na warunki atmosferyczne na jakie są narażone. Właściwe zabezpieczenie zagwarantuje im preparat ochronny Bariera Plus marki Drewnochron.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Drewno w ogrodzie wygląda pięknie i naturalnie, a przy tym jest wyjątkowo trwałym surowcem. W przeciwieństwie do mebli ogrodowych, które możemy schować poza sezonem letnim, elementy architektury ogrodowej takie jak altanki, płoty oraz pergole są stale narażone na silne nasłonecznienie, bądź intensywne opady atmosferyczne. Wymagają one przez to specjalnej ochrony, którą zapewni Bariera Plus marki Drewnochron – preparat ochronny z dodatkiem wosku, przeznaczony do malowania drewnianych powierzchni pionowych.
Przeczytaj również: Renowator do bruku od Ultrament
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Woda pod kontrolą wosku


Głównym zagrożeniem dla drewna jest stała ekspozycja na zmienne warunki atmosferyczne. Częste zmiany temperatur – od bardzo wysokich do bardzo niskich, szkodliwe promieniowanie słoneczne i wilgoć mają niekorzystny wpływ na surowiec. Wnikająca w głąb powierzchni woda powoduje jego próchnienie, a także stwarza warunki dla rozwoju pleśni i grzybów. Dodatkowo elementy małej architektury ogrodowej często porośnięte są roślinnością, co zwiększa ilość wody w ich otoczeniu. Wilgoć panuje też wewnątrz altanek z powodu braku ogrzewania, systemów odprowadzania wody, jak też odpowiedniej wentylacji. Staje się to szczególnie szkodliwe w okresie wiosenno – jesiennym. Roztopy oraz duża ilość opadów w połączeniu z dość niskimi temperaturami nie pozwalają drewnu przeschnąć. Wszystko to sprawia, że potrzebna jest specjalna ochrona.

Preparat Bariera Plus marki Drewnochron doskonale nadaje się do malowania tych elementów pionowej, drewnianej architektury ogrodowej, które narażone są na stałą ekspozycję na zewnętrzne warunki klimatyczne. Zawarty w produkcie wosk tworzy powłokę hydrofobową, który odpycha wodę sprawiając, że nie tylko nie wnika ona w głąb struktury, ale spływa z powierzchni, nie zatrzymując się na deskach. Chroni także drewno przed rozwojem grzybów pleśniowych oraz glonów. Preparat zawiera również barwniki chroniące podłoże przed wpływem promieni UV.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Łatwa i sprawna aplikacja


Niewątpliwą zaletą Bariery Plus marki Drewnochron jest również łatwość nakładania. Żelowa konsystencja w trakcie aplikacji zmienia się w ciecz dopiero pod wpływem pocierania pędzlem o powierzchnię drewna, dzięki czemu może wnikać w głąb struktury. Zwarta formuła produktu zapobiega kapaniu, co gwarantuje sprawne wykonanie prac malarskich nawet w trudno dostępnych miejscach. Impregnat umożliwia również zmianę barwy podłoża za sprawą dostępności pięciu gotowych kolorów: ciemnego i jasnego brązowego, cedrowego, czerwonego mahoniowego i jasnego tikowego. Zastosowanie nowego koloru może nie tylko odświeżyć wizerunek altanki lub domku, ale także dopasować je otaczającej je roślinności lub innych elementów małej architektury ogrodowej.Preparat Bariera Plus marki Drewnochron nadaje się do malowania ochronnego zarówno surowego drewna (warto wówczas zabezpieczyć je dodatkowo bezbarwnym impregnatem), jak i renowacji. W pierwszym przypadku potrzebne są trzy warstwy, w drugim natomiast, po odpowiednim przygotowaniu podłoża, 1 do 2 powłok. Temperatura powietrza w trakcie pracy nie powinna być niższa niż +10ºC (zbyt niska temperatura oraz duża wilgotność znacznie wydłużają czas schnięcia). Bariera Plus Marki Drewnochron dostępna jest w opakowaniach o pojemności 2,5 l i 5 l.

Chemia budowlana - Bariera Plus marki Drewnochron


cena:
36,60 PLN za 2,5 l
67,01 PLN za 5 l
Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt