chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Rozpływny klej GA636 Tytan Professional

Rozpływny klej GA636 Tytan Professional

03.08.2009
Rozpływny klej GA636 z nowej linii klejów GEA marki Tytan Professional polecany jest do mocowania płytek podłogowych na podłożach mocno obciążonych. Ze względu na wysoką odkształcalność i wytrzymałość, klejem tym warto mocować duże płytki w pomieszczeniach o zmiennych warunkach termicznych.

Chemia budowlana - Rozpływny klej GA636 Tytan Professional
Rozpływny klej GA636 Tytan Professional to specjalistyczny produkt przeznaczony do stosowania podczas układania płytek na podłożach trudnych i mocno obciążonych, takich jak garaże, ciągi komunikacyjne czy miejsca poddawane renowacji.
Przeczytaj również: Remont w piwnicy
REKLAMA:


Specjalista na trudne podłoża


Ze względu na gwarantowaną jakość spajania i maksymalną elastyczność Klej Rozpływny GA636 marki Tytan Professional jest produktem rekomendowanym przy renowacji starych podłoży metodą „płytki na płytki”.
Wysoka elastyczność tego produktu - klasa S2 (wg PN EN12004:2007 odkształcalność powyżej 5 mm) sprawia, że jest on doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich podłoży, na zewnątrz i wewnątrz budynku, gdzie występuje zjawisko rozszerzalności termicznej materiałów (tarasy, balkony). A także na podłoża mocno obciążone, gdzie występuje nasilona eksploatacja np. przetaczanie wózków czy przesuwania ciężkich elementów (hale magazynowe, ciągi komunikacyjne).
Klej Rozpływny GA636 praktycznie eliminuje prawdopodobieństwo powstawania pęcherzy powietrza pod płytkami, co pozwala na efektywne wykorzystywanie ogrzewania podłogowego.

Ponadprzeciętna adhezja


Podstawową rolę w złączach klejowych odgrywają siły adhezji, czyli siły przylegania kleju do elementów klejonych. Dzięki nowoczesnej formule Rozpływny klej GA636 cechuje się bardzo dużą siłą przylegania do zróżnicowanych powierzchni nawet przy najtrudniejszych płytkach również w dużych formatach.

Przygotowanie podłoża i aplikacja


Aby efektywnie zwiększyć siłę adhezji, należy odpowiednio przygotować podłoże. Powinno być ono czyste, wolne od tłuszczu, osuszone i szorstkie. Ewentualne drobiny kurzu czy pyłu, powstające przy podłożach kredujących, należy usunąć, natomiast powierzchnię zagruntować jednym z produktów z linii Tytan Professional. Opakowanie o pojemności 25 kg rozrabia się w 6,5 l wody. Efektem wymieszania powinna być jednorodna masa pozbawiona grudek. Tak przygotowaną zaprawę można użytkować jeszcze przez 3 godziny – produkt charakteryzuje się wydłużonym czasem otwartym. Przy układaniu płytek o dużych wymiarach klej nakłada się na powierzchnię odpowiadającą wielkości płyty. Spoiny tworzymy w zależności od formatu glazury. Położenie płyt można korygować jeszcze przez 15 minut. Spoinowanie jest dozwolone już po 12 godzinach na ścianach i 24 w przypadku podłóg.

Producent: Selena SA
Rozpływny klej GA636 cena: 85 zł. netto

DANE TECHNICZNE
proporcje mieszania: 6,5-7,0 l wody na 25 kg suchej zaprawy; 0,26-0,28 l wody na 1 kg suchej zaprawy
temperatura stosowania (podłoża, otoczenia, zaprawy): od +5°C do +25°C
czas gotowości zaprawy do użycia po wymieszaniu z wodą: do 4 h
czas otwarty (naskórkowanie): 30 min
czas korekty: 15 min
fugowanie podłóg: po 48 h
użytkowanie częściowe/pełne: po 3/14 dni
orientacyjne zużycie: 5,0-6,0 kg/m²


Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt