chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Kuchenne aranżacje z Soudal

Kuchenne aranżacje z Soudal

20.06.2012
Remont kuchni to idealna okazja do odnowienia aranżacji tego pomieszczenia poprzez… zmianę kafelków. Możemy zrobić to tradycyjną, a jednocześnie bardzo pracochłonną metodą, lub sięgnąć po Super klej do glazury i terakoty firmy Soudal. Produkt ten pozwoli nam uporać się ze zmianą glazury w sposób szybki i czysty.

Po zakończeniu pracy klej Fix All High Tack umożliwi szybkie mocowanie elementów aranżacyjnych nadających kuchni niepowtarzalny charakter.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal

Wygodny sposób na glazurę i terakotę


Remont kuchni dla większości osób oznacza wymianę glazury i terakoty oraz… konieczność przygotowania zaprawy klejowej. Z pomocą przychodzi tu firma Soudal oferująca Super klej do glazury i terakoty. Produkt ma postać pasty i cechuje się dużą siłą spajania. Dodatkowo jest wodoodporny i całkowicie niepalny. Przeznaczono go do prac na powierzchniach poziomych i pionowych. Jest także odpowiedni do ogrzewania podłogowego. Przyklei płytki do tynku, betonu, kamienia, ceramiki, szkła, drewna, płyt gipsowych i drewnopochodnych. Dzięki niemu prace związane z kładzeniem glazury i terakoty stają się proste nawet dla laika. To wszystko dzięki temu, że Super klej do glazury i terakoty Soudal to produkt gotowy do użycia. Jego proporcje są już określone i nakładamy go dokładnie tyle, ile akurat potrzebujemy. Resztę można przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku i wykorzystać w dowolnej chwili, bez obawy, że klej nie będzie nadawał się do użytku. Nawet początkujący glazurnik spokojnie i bez pośpiechu może pasować płytki i przycinać poszczególne elementy. Remont ułatwia także możliwość pracy w systemie „płytka na płytkę”, czyli bez konieczności skuwania poprzedniej warstwy glazury. W tym przypadku wystarczy starą warstwę oczyścić z kurzu oraz tłuszczu i na nią bezpośrednio nanieść nowe kafelki.
Przeczytaj również: ABC klejów do płytek
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal

Stylowe detale


Glazura i terakota odpowiadają za ogólny charakter kuchni, jednak to drobiazgi takie jak np.: wymyślne haczyki na ściereczki, ozdobne półki na przyprawy czy ciekawe listwy na przybory kuchenne nadają temu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Tu warto skorzystać z kleju o ekstremalnej sile chwytu początkowego – Soudal Fix All High Tack. Produkt wykazuje doskonałą przyczepność do wszystkich materiałów i podłoży, nawet tych wilgotnych. Można go stosować w przypadku takich materiałów budowlanych jak np.: cegła, beton, kamień naturalny, żelazo, stal, cynk, aluminium, tworzywa sztuczne, polistyren, poliuretan, drewno, płyta wiórowa, płyta kartonowo-gipsowa, tynk, korek, wełna mineralna, ceramika, porcelana i szkło. Klejone elementy nie wymagają podparcia w czasie utwardzania kleju. Produkt wykazuje ekstremalną siłę spajania początkowego oraz szybko osiąga wytrzymałość końcową.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt