chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » FDS 2K Dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca

FDS 2K Dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca

13.06.2012
Tarasy są nieustannie wystawione na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego wymagają odpowiednio elastycznej i szczelnej izolacji podpłytkowej, odpornej na wodę, a także obciążenia wywołane rozszerzalnością termiczną materiałów. Łatwa w użyciu zaprawa uszczelniająca FDS 2K firmy quick-mix, gwarantuje najtrwalszą ochronę przed wilgocią.

Chemia budowlana - Dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca FDS 2K Fot. quick-mix
Dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca FDS 2K Fot. quick-mix
Konstrukcja tarasu jest nie tylko narażona na opady atmosferyczne, lecz również ekstremalne zmiany temperatury w ciągu całego roku. Bez odpowiednio elastycznej i szczelnej izolacji podpłytkowej woda przenika do wnętrza konstrukcji powodując z czasem zniszczenia w postaci pękania spoin i odspajania płytek na skutek korozji mrozowej. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie tarasów nadziemnych, których przeciekanie może skutkować zawilgoceniem pomieszczeń. Elastyczny szlam uszczelniający FDS 2K firmy quick-mix tworzy trwale szczelną warstwę zapobiegającą skutkom działania wilgoci i nie traci swoich właściwości fizycznych nawet w niskich temperaturach. Dzięki optymalnie dobranej konsystencji i dużej przyczepności, może być stosowany nawet na zawilgoconych powierzchniach, a ponadto mostkuje w podłożu rysy do 1 mm.
REKLAMA:


Nieprzemakalny taras


Elastyczny szlam uszczelniający FDS 2K jest dwuskładnikowym produktem służącym do wykonywania trwałych, wodoszczelnych izolacji pod okładzinami ceramicznymi na zewnątrz i wewnątrz budynków. Mieszanka specjalnych cementów i wypełniaczy mineralnych wraz z płynną emulsją polimerową tworzą bardzo elastyczną i wytrzymałą hydroizolację, przenoszącą naprężenia termiczne występujące wewnątrz konstrukcji. Dyfuzyjne właściwości szlamu uszczelniającego FDS 2K sprawiają, że stworzona za jego pomocą warstwa umożliwia odprowadzanie pary wodnej. W przypadku użycia w bezpośrednim kontakcie z podłożem, tworzy samodzielną powłokę chroniącą budowlę przed kapilarnym podciąganiem wilgoci w miejscu styku z gruntem. Dzięki modyfikacji zaprawy przy użyciu polimerów wiązanie następuje bezskurczowo. Zapobiega to powstawaniu rys lub pęknięć.

Chemia budowlana - FDS 2K gwarantuje wodoszczelne izolacje tarasów i basenów Fot. quick-mix
FDS 2K gwarantuje wodoszczelne izolacje tarasów i basenów Fot. quick-mix

Błyskawiczna hydroizolacja


Elastyczny szlam uszczelniający FDS 2K firmy quick-mix jest przyjazny w użyciu i umożliwia szybką kontynuację prac związanych z wykończeniem powierzchni tarasu. Dzięki właściwie dobranej konsystencji jest bardzo łatwy w obróbce i aplikacji. Może być nakładany zarówno za pomocą pacy, pędzla, jak i natrysku. Zaprawa nadaje się do stosowania na powierzchniach o różnym nachyleniu i pozwala na mostkowanie rys do 1 mm. Doskonała przyczepność oraz dyfuzyjność produktu sprawiają, że może być stosowany również na zawilgoconych powierzchniach, co zapewnia dodatkową oszczędność czasu. Elastyczny szlam uszczelniający FDS 2K firmy quick-mix nie zawiera rozpuszczalników, dlatego jest bezpieczny dla zdrowia ludzkiego i środowiska.

Dane techniczne:


Temperatura obróbki: +5°C do + 35°C
Czas obróbki: ok. 1 h
Wodoszczelność: 0,5 MPa
Mostkowanie rys w podłożu: ok. 1 mm
Czas do całkowitego związania: 24 h
Wydłużenie względne przy maksymalnym naprężeniu rozciągającym: 40 %
Opakowanie: worek 15 kg + kanister 5 l
Autor: Quick-mix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt