chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Folia w płynie Baumacol Proof

Folia w płynie Baumacol Proof

05.06.2012
Podczas remontu lub wykańczania mieszkania, w pomieszczeniach narażonych na działanie wody warto stosować zabezpieczenia przeciwwilgociowe. Woda, jak również wilgoć powstała ze skraplającej się pary wodnej może gromadzić się i z czasem penetrować w podłoże (np. pod płytkami) i w ten sposób niszcząc istniejącą okładzinę. Dlatego właśnie profesjonalna ochrona przed wilgocią pozostaje tak niezmiernie ważna. Pewną i trwałą izolację tego rodzaju gwarantuje produkt firmy Baumit, folia w płynie Baumacol Proof.

Chemia budowlana - Folia w płynie Baumacol Proof, fot. Baumit
Folia w płynie Baumacol Proof, fot. Baumit
Baumacol Proof jest gotową do użycia, bezrozpuszczalnikową i paroprzepuszczalną masą uszczelniającą. Trwale elastyczna izolacja firmy Baumit jest przeznaczona do wykonywania bezspoinowych, podpłytkowych uszczelnień przeciwwilgociowych. Jest ona szczególnie polecana do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, tzw. mokrych, jak np. łaźnie, natryski, umywalnie, oraz w obrębie punktów poboru wody, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej np. wokół wanien i umywalek w kuchniach i łazienkach. Folię w płynie Baumacol Proof należy nakładać przed układaniem płytek ceramicznych. Przeznaczona jest do stosowania wewnątrz budynku. Dzięki specjalnie dobranej żółtej barwie, można kontrolować obszar i grubość warstwy podczas aplikacji. Producent zaleca stosować masę na uprzednio przygotowane, równe podłoża, takie jak beton, gotowe tynki cementowe, czy jastrychy. Nie należy nakładać folii na drewno, metal, tworzywa sztuczne, a także na podłoża na bazie cementu przed zakończeniem procesów wiązania oraz zawierające nadmiar wilgoci.
Przeczytaj również: Folia w płynie HYDRO-ASTEX
REKLAMA:


Podłoże, przed aplikacją folii w płynie Baumacol Proof, powinno być utwardzone, zwarte, stabilne, a także odpylone i odtłuszczone oraz wolne od olejów i wszelkich środków zmniejszających przyczepność. Warto całą powierzchnię dokładnie odkurzyć, jak również zagruntować odpowiednim środkiem gruntującym. Baumacol Proof jest preparatem gotowym do użycia, nie wymaga zatem obróbki wstępnej ani też przygotowania do zastosowania. Folię w płynie firmy Baumit należy nanosić na podłoże przy pomocy odpowiedniej pacy stalowej lub welurowego wałka. Producent zaleca nakładać dwie warstwy o grubości 1 mm każda. W narożnikach posadzka-ściana oraz ściana-ściana warto w pierwszą warstwę izolacji zatopić taśmę uszczelniającą, która zapobiega powstawaniu nieszczelności izolacji w przypadku przerwania ciągłości folii. Drugą warstwę uszczelnienia nanosić po wyschnięciu pierwszej. Przez ok. 8 godzin od nałożenie należy chronić powierzchnię izolacji przed obciążeniami mechanicznymi i termicznymi. Warto pamiętać, by do preparatu firmy Baumit nie dodawać żadnych innych materiałów czy też dodatków.

Baumacol Proof, kubeł 7 kg, cena brutto/op. 180,81 zł

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt