chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Olej do drewna Drewnochron

Olej do drewna Drewnochron

01.06.2012
Ekologiczny i uniwersalny Olej do drewna to tegoroczna nowość w ofercie marki Drewnochron. Można go stosować na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń. Doskonale współpracuje ze wszystkimi gatunkami drewna krajowego i egzotycznego.

Chemia budowlana - Olej do drewna Drewnochron
Olejowanie to coraz popularniejsza, ekologiczna alternatywa wobec lakierów do drewna. W odróżnieniu od lakierów, olej nie tworzy na powierzchni twardej powłoki, lecz wnika w głąb drewna. Umożliwia tym samym jego oddychanie i przepływ ciepła, dzięki czemu doskonale nadaje się do drewna, pod którym ukryte zostało ogrzewanie podłogowe. Dobrze sprawdza się także na twardszych gatunkach, niewymagających dodatkowego wzmocnienia powierzchni lakierem. W procesie produkcji olejów do drewna nie stosuje się substancji toksycznych, a produkty te pozostają niemal bezwonne, a także przyjazne dla środowiska. Ich dodatkową z aletą jest możliwość miejscowej renowacji uszkodzeń, bez konieczności szlifowania całej podłogi. Podłogi olejowane cechują się naturalnym i efektownym wyglądem.
REKLAMA:


Innym ciekawym zastosowaniem olejów do drewna jest malowanie drewnianych tarasów i mebli ogrodowych. Olej zabezpiecza je przed czynnikami atmosferycznymi, w tym przed promieniowaniem UV. Doskonale nadaje się do użytkowanego na zewnątrz drewna egzotycznego, takiego jak tik czy cumaru. Drewno krajowe i europejskie takie jak świerk, – które często atakowane jest przez mikroorganizmy, aby zmniejszyć jego chłonność i poprawić efekt dekoracyjny drewna.

Chemia budowlana - Olej do drewna Drewnochron
Ekologiczny Olej do drewna – to najnowsza propozycja marki Drewnochron. Wysoka zawartość oleju tungowego w tym oleju zapewnia bardzo dobre nasycenie drewna, przez co wzmocniona jest struktura drewna. Drewno pomalowane olejem Drewnochron jest wysoce odporne na tak agresywne w polskich warunkach czynniki atmosferyczne. Produkt jest wysoce uniwersalny, przeznaczony do olejowania zarówno drewna krajowego, jak i egzotycznego. Powstała powłoka jest mikroporowata, dzięki czemu drewno może oddychać. Drewno olejowane nie łuszczy się. Olej marki Drewnochron jest łatwy w aplikacji, daje szlachetny efekt dekoracyjny oraz podkreśla naturalny rysunek drewna.

Jest on dostępny w trzech szlachetnych odmianach kolorystycznych (palisander, merbau, tik) oraz jako olej bezbarwny. Zakolorowane drewno jest odporne na promieniowanie UV.
Przeczytaj również: Olej i Bejca Vidaron
Aby olejowanemu drewnu zapewnić jak najlepszą ochronę należy je najpierw zaimpregnować biobójczym, bezbarwnym Impregnatem Extra marki Drewnochron. Następnie po wyschnięciu impregnatu, można rozpocząć olejowanie. Ostateczny efekt i piękno pomalowanego drewna na pewno mile nas zaskoczą!

Drewnochron Olej do drewna


- rodzaj preparatu: olej do drewna
- przeznaczenie: do drewna na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń
- wydajność: I warstwa od 13 do 20 m2/L, II warstwa od 20 do 30 m2/L (zależnie od gatunku drewna)
- pojemność: 0,75 L, 2,5 L
- ilość warstw: 2
- ilość kolorów gotowych: 3
- potrzebne narzędzia malarskie: pędzel płaski


Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt