chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Drewnochron Lazura

Drewnochron Lazura

17.04.2012
Naturalne piękno drewna połączone z jedwabistym blaskiem – taki efekt zapewnia Lazura, nowość w ofercie marki Drewnochron. Produkt, dbając o estetykę powierzchni, doskonale zabezpiecza ją przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

Chemia budowlana - Drewnochron Lazura
Ekonomiczna Lazura do drewna to wiosenna nowość marki Drewnochron. W recepturze produktu po raz pierwszy wykorzystano nową technologię DuoPhase, wzmacniającą przyczepność do drewna i pozwalającą osiągnąć wyjątkową estetykę powierzchni. Nowa Lazura tworzy gładką, przejrzystą i jedwabistą powłokę o jednolitym wybarwieniu.
REKLAMA:


Dostępna jest w sześciu kolorach: palisander, mahoń afrykański, dąb rustykalny, tik, sona oraz biały kremowy. Lazura uwydatnia naturalny rysunek drewna i zapewnia wysoką trwałość koloru. Pomalowane nią drewno zyskuje ponadto odporność na działanie płynów spożywczych, takich jak kawa, herbata, alkohol i olej. Drewnochron Lazura chroni drewno przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

Jej aplikacja jest łatwa, a wydajność przy jednej warstwie – zależenie od chłonności i gatunku drewna – wynosi do 12 m2/L (do 14 m2/L przy wymalowaniach renowacyjnych). Lazura przeznaczona jest do stosowania zarówno na zewnątrz (meble ogrodowe, drzwi, okna, bramy, ogrodzenia, boazerie zewnętrzne, podbitki dachowe, altanki, domki letniskowe), jak i wewnątrz pomieszczeń (meble, drzwi, okna, boazerie wewnętrzne, sufity, belki sufitowe).

Lazury to przejrzyste, a niekiedy nawet półtransparentne powłoki dekoracyjne i ochronne. Podobnie jak najbliżej „spokrewnione” z nimi lakierobejce, doskonale nadają się do zabezpieczania najbardziej reprezentacyjnych powierzchni drewnianych. Efekt dekoracyjny lazury cechują jednak subtelniejszy połysk i barwa. W przypadku malowania nimi stolarki zewnętrznej, należy – podobnie jak z lakierobejcą - pamiętać o uprzednim zabezpieczeniu drewna impregnatem.
Przeczytaj również: Sikkens Cetol HLS extra

Drewnochron Lazura:


- rodzaj preparatu: dekoracyjno-ochronna lazura do drewna
- przeznaczenie: do drewna na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń
- wydajność: do 12 m2/L (do 14m2/L przy malowaniu renowacyjnym)
- pojemność: 0,75 L
- liczba warstw: 1 - 2
- liczba kolorów gotowych: 6
- potrzebne narzędzia malarskie: pędzel, natrysk


Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt