chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Sikkens Cetol HLS extra

Sikkens Cetol HLS extra

22.02.2012
Cienkowarstwowa lazura chroniąca zewnętrzne konstrukcje drewniane przed warunkami atmosferycznymi.

Chemia budowlana - Sikkens Cetol HLS extra

Zastosowanie:


Do ochrony i dekoracji drewna i elementów drewnianych na zewnątrz. Może być stosowany zarówno do renowacji, jak i do pierwszego powlekania. Dla elementów nie trzymających wymiarów (drewniane domki, szalunki, pergole) stosować jako system trójwarstwowy (3 powłoki Cetol HLS Extra). Dla elementów trzymających wymiar (okna, drzwi zewnętrzne), Cetol HLS Extra stosuje się jedynie do wykonania powłoki gruntującej. Jako powłokę pośrednią i końcową stosuje się w takich przypadkach Cetol Filter 7 plus lub Cetol Novatech. Przy drewnie iglastym na zewnątrz zaleca się uprzednio pre-impregnację środkiem Cetol Aktiva BP.
Przeczytaj również: Drewnochron Lazura
REKLAMA:


Właściwości:


Pigmenty i binarne stabilizatory światła zawarte w produkcie, dają wysoką ochronę (nawet w jasnych kolorach) przed degradującym drewno promieniowaniem UV. Niskocząsteczkowa budowa produktu zapewnia jego głęboką penetrację w podłoże i nie zamykanie porów, powodując ochronę przed wnikaniem wody i zachowując jednocześnie możliwość regulacji wilgoci zawartej w drewnie. Ochrona przed wnikaniem wody oraz redukcja promieniowania UV, zabezpieczają przed rozpadem i wymywaniem ligniny i tym samym chronią drewno przed degradacją górnych warstw włókien celulozowych. Cienkowarstwowość pozwala na łatwą aplikację i jednocześnie ułatwia prowadzenie przyszłych procesów renowacyjnych powłoki. Cienka powłoka jest też mniej podatna na łuszczenie się. Zawartość substancji chroniących drewno przed biologicznym atakiem glonów i grzybów dopełnia kompleksowość ochrony.

Z tego jednak powodu, produkt nie powinien być stosowany w pomieszczeniach. Cetol HLS Extra tworzy lazurującą cienką powłokę o wykończeniu satynowym. Działanie produktu zależy od konstrukcji budynku, warunków otoczenia i jest ograniczone w czasie.

Uwaga: okna i drzwi zewnętrzne - również ich wewnętrzne strony - nie należą do pomieszczeń.
Autor: Sikkens - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt