chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven.

Silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven.

21.09.2011
Zarówno w przypadku kuchni jak i łazienki, prawidłowe uszczelnienie elementów wyposażenia jest sprawą priorytetową. Jednak stojąc przed koniecznością wyboru odpowiedniego środka często byliśmy zmuszeni iść na kompromis pomiędzy jakością a odpowiednim dopasowaniem do starannie wybranego koloru kafelków czy fug. By oszczędzić nam tego rodzaju dylematów, firma Den Braven wprowadziła dostępny w 44 kolorach silikon sanitarny Spectrum, który nie tylko doskonale uszczelni ale również bardzo dobrze wpasuje się w kolorystykę naszej łazienki i kuchni.

Chemia budowlana - Silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven, fot. Den Braven
Silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven, fot. Den Braven
Zadbanie o odpowiedni wystrój łazienki czy kuchni wydaje się w dzisiejszych czasach dość proste. Olbrzymia ilość dostępnych wzorów kafelków, elementów wyposażenia czy fantazyjne kolory fug sprawiają, że często jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Niestety, cały efekt naszych starań może zostać popsuty przez biały silikon zabezpieczający wąskie szczeliny przed przeciekaniem. Na szczęście firma Den Braven oferuje nam remedium na tego typu bolączki. Dzięki aż 44 dostępnym wersjom kolorystycznym oraz bardzo dobrym parametrom, silikon sanitarny Spectrum nie tylko zapewni nam wysoką jakość wykonanych przy jego pomocy uszczelnień, ale również pozwoli nam doskonale dopasować je do naszej łazienki bądź kuchni.
REKLAMA:


Uszczelnienie - raz a dobrze


Silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven jest jednoskładnikowym kitem uszczelniającym na bazie polisiloksanów, powstałym z myślą o pomieszczeniach sanitarnych. Zastosowany w nim octanowy system utwardzania, pozwala stworzyć silne i trwale elastyczne wiązanie, stanowiące doskonałą barierę dla wody, która wnikając do wąskich szczelin i szpar mogłaby sprzyjać rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Jest to szczególnie istotne właśnie w przypadku kuchni bądź łazienki, gdzie utrzymanie higieny jest tak niezwykle ważne. Silikon sanitarny Spectrum jest również wysoce odporny na działanie pleśni i grzybów, które poprzez degradację powierzchni uszczelnienia mogłyby z czasem negatywnie wpłynąć na jej skuteczność. Dodatkowo, jest on również niewrażliwy na działanie środków czyszczących, dzięki czemu utrzymanie czystości spoiny jest niezwykle proste i nie prowadzi do jej uszkodzenia. Silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven posiada też wysoką odporność na działanie promieni UV, co jest istotne szczególnie w przypadku jasnych i nasłonecznionych kuchni, gdzie wpadające przez okna światło mogłoby powodować blaknięcie koloru i utratę elastyczności. Charakteryzuje się on również bardzo dobrą przyczepnością do wielu powierzchni w tym do szkła, glazury, terakoty, porcelany, elementów emaliowanych, a nawet drewna. Znacznie ułatwia to proces montażu oraz pozwala uniknąć błędów mogących powodować późniejsze nieszczelności. Co więcej, dzięki swojej wysokiej tolerancji termicznej (od -50 do +180 stopni Celsjusza) silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven idealnie sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach i może być używany na przykład w saunach.

Do wyboru, do koloru


Jednak doskonałe parametry techniczne to nie jedyna zaleta silikonu sanitarnego Spectrum. Firma Den Braven, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, postanowiła stworzyć produkt, który na zawsze pozwoli zapomnieć o kompromisie podczas dopasowywania koloru uszczelniacza do wystroju pomieszczenia. Oprócz takich kolorów jak biały, szary czy granatowy, w ofercie znaleźć możemy bardziej finezyjne kompozycje jak np. beż bahama, szary antracyt, kawa z mlekiem czy odcień czerwonego wina. Co więcej, nawet jeśli żaden z 44 kolorów nie spełni naszych oczekiwań, firma Den Braven daje nam możliwość stworzenia dodatkowych kolorów na życzenie. Warto również wspomnieć, że silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia, co zostało potwierdzone atestem higienicznym wydanym przez Państwowy Zakład Higieny. Wprowadzając na rynek silikon sanitarny Spectrum, firma Den Braven zerwała ze stereotypem, że wykonanie odpowiedniego uszczelnienia naszej łazienki bądź kuchni wymaga od nas kompromisu w kwestii estetyki. Dzięki swoim właściwościom nie tylko rozwiąże on problem przeciekającej wody, ale również pozwoli na doskonałe dopasowanie do kolorystyki pomieszczenia, sprawiając, że zarówno kuchnia jak i łazienka będą wyglądały tak, jak sobie to wymarzymy.

Kolorowy silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven, kartusz 310 ml, cena hurtowa brutto 22,37 zł
Autor: Den Braven - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt