chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Bondex Acrylic Enamel, drewno i metal

Bondex Acrylic Enamel, drewno i metal

14.07.2011
Doskonale rozeznanie rynku i potrzeb klientów pozwoliło specjalistom z Dyrup zaproponować kolejne edycje znanych i cenionych emalii akrylowych. Wyraźne cechy uniwersalności są w tym przypadku dodatkową i niekwestionowaną zaletą tych wyrobów.

Chemia budowlana - Bondex Acrylic Enamel, drewno i metal
Wodną emalię akrylową BONDEX ACRYLIC ENAMEL 12 LAT z powodzeniem można stosować zarówno na powierzchnie zewnętrzne jak do wnętrz. Sprawdza się właściwie na wszelkiego rodzaju podłożach – od drewna i metalu, poprzez twarde PCV, a na mineralnych czy galwanizowanych skończywszy.
Przeczytaj również: Sikkens Rubbol BL Magura
REKLAMA:


Emalia tworzy wyjątkowo trwałą i odporną na działanie czynników atmosferycznych powłokę, która dzięki wyjątkowo wysokiej elastyczności pracuje razem z podłożem, a przy tym nie łuszczy się i nie pęka. Wysoka siła krycia zapewnie doskonały i oczekiwany efekt już po nałożeniu pierwszej warstwy.

Trzeba zwrócić uwagę na szybkie schnięcie emalii, która dodatkowo nie ma tendencji do kapania. Znakomicie ułatwia to pracę i oszczędza czas malarzy. Nie skleja przy tym warstw, dzięki czemu z bardzo dobrym skutkiem może być stosowana do malowania futryn, drzwi czy okien.
Emalia ACRYLIC ENAMEL spełnia surowe wymagania normy EN-71-3 , co oznacza w praktyce, że można ją wykorzystywać także do malowania zabawek czy mebli dziecięcych. Niska zawartość związków organicznych sprawia, że produkt jest niemal całkowicie bezwonny.

Oferowana aż w siedemnastu kolorach: biała, kremowa, jasnobeżowa, jasnoniebieska, beżowa, ciemnoróżowa, fioletowa, jasnozielona, czerwona, szara, żółta, ciemnoniebieska, ciemnozielona, brązowa, czerwonobrązowa, ciemnobrązowa i czarna. Naprawdę jest w czym wybierać!
Spoiwo to w przypadku tej emalii w 100 proc. akryl. Czas schnięcia w temperaturze 23 stopni i przy wilgotności 60 proc.: pyłosuchość po około 1 godz. Nakładanie drugiej warstwy – po około 6 godzinach. Wydajność: 10 m kwadrat. z 1 litra.
Przeczytaj również: Sikkens Rubbol BL Satura
Oferowana w opakowaniach 0, 25 l (17,50 PLN) oraz 0, 75 l (41 PLN).

Chemia budowlana - Bondex Acrylic Enamel, drewno i metal
Kolejna nowość o podobnym przeznaczeniu to satynowa EMALIA AKRYLOWA DREWNO & METAL. Jest przeznaczona do malowania powierzchni drewnianych, drewnopodobnych, mineralnych i metalowych. Z dobrym skutkiem można ją stosować zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz., w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

Wyróżnia się na tle innych, podobnych produktów tym, że tworzy wyraźnie elegancką, satynową powłokę o bardzo dużej sile krycia. Jest przy tym trwała, elastyczna i bardzo dobrze przyczepna do podłoża. Charakteryzuje się znaczną odpornością na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Jest to produkt hydrofobowy (odpycha wodę), a przy tym nie skleja kolejnych warstw, co pozwala na skuteczne i bezpieczne malowanie drzwi, okien i futryn. Niska zawartość lotnych związków organicznych sprawia, że produkt jest niemal całkowicie bezwonny.
Przeczytaj również: Sikkens Rubbol BL Azura
Emalia proponowana jest w siedemnastu kolorach: bananowym, brązowym, ciemnozielonym, ciemnoniebieskim, cytrynowym, czekoladowym, kremowym, malinowym, morelowym, niebieskim, oliwkowym, pistacjowym, pomarańczowym, popielatym, waniliowym, białym i czarnym.
W przypadku tej emalii jako spoiwo zastosowano żywicę akrylowo – styrenową. Czas schnięcia w temperaturze 23 stopni i przy wilgotności 60 proc.: pyłosuchość po około 2 godzinach, nakładanie drugiej warstwy po około 4 godzinach.

Wydajność – 12 m kwadrat, z 1 litra.
Oferowana w opakowaniach 0, 4 l (19,0 PLN) oraz 0, 75 l (26 PLN).

Autor: Dyrup - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt