chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Szybkowiążący Klej GE436

Szybkowiążący Klej GE436

26.05.2009
Nowością w ofercie firmy Selena jest zaprawa klejąca, wchodząca w skład Systemów do płytek GEA - Szybkowiążący Klej GE436. Stosowanie tego uniwersalnego kleju o wysokich cechach użytkowych, umożliwia szybkie zakończenie prac, zapewniając jednocześnie trwałość ich efektu.

Chemia budowlana - Szybkowiążący Klej GE436
Szybkowiążący klej GE 436 to produkt na bazie cementu gotowy do użycia po wymieszaniu z wodą. Stosuje się go w cienkowarstwowej metodzie przyklejania płytek.
Klej przeznaczony jest na podłoża takie jak beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, jastrychy cementowe i anhydrytowe. Doskonale sprawdza się także w przypadku surowej powierzchni wykonanej z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych i wapienno-piaskowych. Można nim przyklejać glazurę, terakotę, klinkier, gres, płytki z kamienia naturalnego, jak również aglomeraty kamienne.

REKLAMA:


Gdy liczy się szybkość klejenia
Szybkowiążący klej GE436 jest idealny wszędzie tam, gdzie liczy się czas wykonania okładziny, czyli na podłogi w ciągach komunikacyjnych czy łazienkach. Produkt ten umożliwia spoinowane już po 4 godzinach a w przypadku ścian już po upływie 2 godzin. W ciągu doby od przyklejenia okładziny możliwy jest ruch pieszy. Stosując Szybkowiążący klej GE436 poza możliwością szybszego użytkowania pomieszczeń możemy optymalnie zaplanować prace remontowe.
Dodatkowym atutem kleju jest jego zmniejszony spływ, który uniemożliwia przemieszczanie się płytek. Czas korekty położenia płytki wynosi ok. 5 minut od momentu dociśnięcia, po tym czasie klej ściśle zespala się z podłożem.

Klej odporny na odkształcenia
Dzięki swojej elastyczności Szybkowiążący klej GE436 (klasa S1 - odkształcenie 2,5 - 5 mm) doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, w których powierzchnie podłogowe podlegają ciągłej pracy. Może to być wnętrze magazynu, zatłoczone hole gmachów publicznych, a także elementy zewnętrznej architektury budynków – tarasy, balkony czy chodniki ogrodowe. W miejscach tych materiały podlegają ciągłemu kurczeniu i rozszerzaniu termicznemu, co bez użycia odpowiednio elastycznych klejów może doprowadzić do odspajania płytek lub ich pękania.
Nowy klej firmy Selena jest wodo- i mrozoodporny dlatego świetnie nadaje się do stosowania na zewnątrz pomieszczeń. Spoina pozostaje niezmiennie trwała, bez względu na wpływ zmiennych warunków pogodowych na powierzchnię okładziny.
Szybkowiążący klej GE436 to doskonały produkt dla wykonawców ceniących sobie szybkie i profesjonalne wykonanie robót wykończeniowych.

Producent: Selena SA


Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.4)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt