chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » PCI Geofug fuga

PCI Geofug fuga

14.04.2011
Czy można wyobrazić sobie fugę, która sama się czyści, jest niezwykle odporna, łatwa w użyciu, niezwykle trwała… a do tego jest absolutnie unikalna w swojej klasie i stanowi pierwszy krok w nowej technologii chemii budowlanej? Taka właśnie jest nowość koncernu BASF i marki PCI – PCI Geofug®.

Chemia budowlana - PCI Geofug fuga

Nowatorska technologia = wyjątkowa odporność


wykończenie - fugaUnikalność i niespotykane wcześniej właściwości PCI Geofug to zasługa nowatorskiej technologii geopolimerowej. PCI Geofug nie jest tradycyjną fugą cementową, ale jej głównymi składnikami są właśnie geopolimery. Ceramiczna fuga PCI Geofug® łączy się z płytkami ceramicznymi, tworząc homogeniczną, wyjątkowo odporną powierzchnię. Jest ona szczególnie odporna na kwaśne środki czystości stosowane w gospodarstwie domowym, podczas gdy tradycyjne fugi cementowe ulegają uszkodzeniom wskutek długotrwałego działania właśnie takich środków czystości tak popularnych w każdym domu. Stają się one bardziej kruche i coraz szybciej ulegają zabrudzeniu.
REKLAMA:


Chemia budowlana - PCI Geofug fuga

Samooczyszczenie = oszczędność czasu


A tymczasem PCI Geofug® dzięki wyjątkowym właściwościom hydrofilowym i efektowi peciclean® minimalizuje nakład pracy związany z fuga - wypełnianieczyszczeniem i sprawia, że fuga jest szczególnie odporna na oleje, tłuszcze i zabrudzenia. W przeciwieństwie do powierzchni hydrofobowych woda nie jest odpierana, lecz tworzy cienką warstwę na fudze. Brud nie może się osadzić, ponieważ zostaje podmyty i łatwo go usunąć. Woda rozcieńcza rozpuszczalne związki zanieczyszczeń i ułatwia spłukanie z powierzchni fugi uniemożliwiając zanieczyszczeniom wniknięcie w głąb spoiny. Dzięki efektowi peciclean® powierzchnia fug pozostaje długotrwale higieniczna i czysta… a my mamy więcej czasu dla siebie.

Chemia budowlana - PCI Geofug fuga

Zastosowanie = dodatkowe zalety


PCI Geofug® przeznaczona jest do zastosowań wewnątrz budynków na ścianach oraz podłogach i nadaje się do fug o szerokości do 6 mm, do wszystkich okładzin ceramicznych – również w wilgotnych pomieszczeniach. Przy tym PCI Geofug® jest odporna nawet na działanie detergentów zawierających kwasy. Można ją stosować zarówno w obszarach prywatnych, jak i przemysłowych narażonych na temperaturę nawet do 500 stopni C. PCIfuga w łazience Geofug® utwardza się bez wykwitów oraz plam, tworzy doskonałą, zamkniętą oraz jednolitą kolorystycznie powierzchnię. Jest polecana do stosowania w mieszkaniach oraz obiektach o dużym znaczeniu i natężeniu ruchu, jak np.: hotele i centra handlowe, budynki biurowe, lokale sprzedażowe oraz wystawiennicze. Zaawansowana technologia pozwala przy użyciu PCI Geofug® wypełniać spoiny na takich powierzchniach jak: płytki fajansowe, kamionka, gres, klinkierowe płytki podłogowe. Słowem – nowoczesna, samoczyszcząca i absolutnie unikalna nowa PCI Geofug®!

Źródło: BASF
Przeczytaj również: Nowa zaprawa do klinkieru
Autor: BASF - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt