chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Multi-Baudicht 2K uszczelniacz firmy Remmers

Multi-Baudicht 2K uszczelniacz firmy Remmers

28.03.2011
Hybrydowy produkt łączy cechy bitumów i mineralnych szlamów uszczelniających, mostkujących rysy

Chemia budowlana - Multi-Baudicht 2K uszczelniacz firmy Remmers
To ani bitum, ani mineralny szlam uszczelniający. To oba te materiały w jednym, a sama nazwa określa jego zakres przydatności: Multi-Baudicht może to wszystko, co dotychczas mogły dwa produkty, należące już do kanonu klasyki technik uszczelniania budowli. Postęp, jaki się w ten sposób dokonał, najlepiej mogą ocenić budowlańcy. Kto tkwił w wykopie z zadaniem uszczelnienia budowli, ten miał dotąd spory problem. Uszczelnienie cokołu przed wodą rozbryzgową wykonuje się z materiałów mineralnych, część stykającą się z gruntem – za pomocą bitumów. Przejście między tymi dwoma systemami stanowiło zawsze słaby punkt. Nowy, uniwersalny produkt uszczelniający, jakim jest Multi-Baudicht 2K firmy Remmers Baustofftechni, dzięki zastosowanej technologii hybrydowej może niezawodnie uszczelnić obie te strefy. Dzięki temu możliwe stało się bezspoinowe przejście między obszarem poniżej i powyżej linii terenu. Dotyczy to wszystkich typów cokołów, od nieizolowanych poprzez izolowane aż po okładane kamieniem czy tynkowane. Wszystkie warianty niezawodnie i trwale uszczelnia Multi-Baudicht 2K jako jedyny produkt w systemie Remmers. Również podprowadzenie zewnętrznej hydroizolacji do przepony poziomej wg DIN 18195 da się za pomocą Multi-Baudicht 2K wykonać łatwo i trwale.
REKLAMA:


W strefie wznoszenia się murów Multi-Baudicht 2K może dowieść swej ekstremalnej wytrzymałości na ściskanie przy jednoczesnej zdolności do mostkowania rys. W połączeniu z materiałami termoizolacyjnymi i ew. uszczelnieniem z folii rozwiązanie to łatwo zastosować, znacznie przy tym wyprzedzając wymagania norm, ponieważ materiał hybrydowy tworzy jednorodne połączenie ze wszystkimi komponentami systemu. Dowiedziona w przypadku wznoszących się murów wytrzymałość Multi-Baudicht 2K na ściskanie ma znaczenie generalne.

Chemia budowlana - Multi-Baudicht 2K uszczelniacz firmy Remmers
W przypadku zabudowy w głębi ziemi poniżej 3 metrów panują ekstremalne obciążenia spowodowane przez ciśnienie i wodę. Zwykłe systemy KMB (bitumów modyfikowanych tworzywem) reagują na te zjawiska znacznym zmniejszeniem grubości warstwy. Rezultatem tego zjawiska są szkody i zbyt mała grubość suchej warstwy w stosunku do wymogów DIN 18195. Wymagana jest minimalna wytrzymałość na ściskanie wynosząca 0,3 N/mm2. W przypadku Multi-Baudicht 2K grubość warstwy nawet przy braku wkładu wzmacniającego i pod trzykrotnie większym obciążeniem ściskającym zmienia się tylko nieznacznie.
Istnieje szereg innych zastosowań dla nowego multitalentu. Gdy układa się płytki – można z niego wykonać uszczelnienie zespolone. Nieskomplikowana budowa z użyciem Multi-Baudicht 2K, nadającego się zarówno do nakładania pędzlem jak i szpachlowania, pozwala zaoszczędzić i czas, i materiał. W przypadku wykonywania połączeń za pomocą taśm uszczelniających z serii SP lub SK można zrealizować cały szereg rozwiązań detali.

Źródło: Remmers
Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt