chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Farba podkładowa Neokor

Farba podkładowa Neokor

12.12.2008
Metale nieuchronnie narażone są na uszkodzenia w wyniku działania czynników atmosferycznych. Ze zjawiskiem korozji spotykamy się bardzo często. Dotyczy ono m.in. pojazdów samochodowych, przydomowych płotów czy okiennych parapetów. Najprostszą metodą ochrony metalowych powierzchni jest ich pokrycie szczelną, nieprzepuszczalną dla par i gazów, warstwą farby podkładowej.

Chemia budowlana - Farba podkładowa Neokor
Metale ulegają korozji chemicznej polegającej na reakcji tlenu z powietrza z żelazem, w efekcie czego na powierzchni tworzy się brunatny nalot, popularnie określany jako rdza. Korozja powoduje niszczenie mikrostruktury materiału i prowadzi do degradacji zbudowanych z niego konstrukcji. Antykorozyjna farba podkładowa Neokor marki Polifarb Dębica, chroni metalowe powierzchnie, ponieważ odcina dostęp tlenu do żelaza. Hamuje to prędkość korozji, a czasem nawet całkowicie ją zatrzymuje.

REKLAMA:


Neokor marki Polifarb Dębica to specjalistyczna farba podkładowa produkowana na bazie styrenowanej żywicy alkidowej, z dodatkiem środków pomocniczych i antykorozyjnych. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża oraz krótkim czasem schnięcia, a w efekcie tworzy twarde i nieprzepuszczalne powłoki. Powierzchnie zabezpieczone Neokorem, można dalej malować emaliami akrylowymi, alkidowymi, styrenowanymi, chlorokauczukowymi oraz farbami poliwinylo-akrylowymi, marki Polifarb Dębica.

Chemia budowlana - Farba podkładowa Neokor
Produkt dostępny jest w kilku wersjach przystosowanych do różnych technik aplikacji:
• wersja A − do malowania pędzlem i natryskiem pneumatycznym,
• wersja B − do malowania natryskiem hydrodynamicznym (HN),
• wersja C − do malowania zanurzeniowego,
• wersja D − do malowania natryskiem elektrostatycznym (EN).

Chemia budowlana - Farba podkładowa Neokor
Antykorozyjna farba Neokor przeznaczona jest do gruntowania blach, elementów oraz konstrukcji stalowych i żeliwnych narażonych na działanie czynników atmosferycznych, a także do czasowej ochrony przed korozją na czas ich transportu i składowania. Neokor może być stosowany do powierzchni eksploatowanych na zewnątrz i wewnątrz budynków. Przy czym wymalowania tych ostatnich należy przeprowadzać na zewnątrz pomieszczeń lub w specjalnie przystosowanych do tego celu malarniach.
Warto pamiętać, że im staranniej oczyści i przygotuje się powierzchnię do aplikacji farby podkładową, tym większa będzie trwałość dekoracyjnych powłok malarskich wykonanych na koniec.

NEOKOR
Kolorystyka: czerwony tlenkowy; czerwony tlenkowy średni; aluminiowy; czarny
Wydajność: 9-11 m2/l
Opakowanie: 0,5 l; 1 l; 5 l; 10 l; 20 l
Cena: ok. 10 PLN / 0,5 l (czarny)

Chemia budowlana - Farba podkładowa Neokor
Ekspert marki Polifarb Dębica
Jarosław Szymczak poleca…

Podkładowe produkty antykorozyjnyne zabezpieczają podłoże przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Zabezpieczają one przed chemicznym i elektrochemicznym oddziaływaniem środowiska, w wyniku którego zmienia się stan i właściwości niszczonego podłoża. Dobry produkt antykorozyjny w połączeniu
z odpowiedniej jakości produktem nawierzchniowym wydłuża czas użytkowania zabezpieczonego podłoża, ogranicza możliwość rozwoju korozji do minimum, zwiększa przyczepność farby nawierzchniowej, jak również poprawia jej wydajność.Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt