chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

PCI Nanolight

01.01.2008
Uniwersalna zaprawa elastyczna do wszelkich okładzin ceramicznych firmy BASF.
Zdobywca złotego medalu na targach Budma 2005!


Chemia budowlana - PCI Nanolight
Firma BASF jest wiodącym koncernem chemicznym na świecie. W ramach intensywnych prac badawczych opracowywane są nowe, innowacyjne produkty charakteryzujące się unikalnymi właściwościami. Firma BASF jako jedna z pierwszych rozpoczęła intensywne prace badawcze mające na celu wdrożenie do produktów wytwarzanych przemysłowo zalet wynikających ze stosowania nanotechnologii.
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?
REKLAMA:


Tak powstały pierwsze produkty mineralne wykorzystujące powstawanie mineralnych struktur nanotechnologicznych w klejach mineralnych stosowanych do klejenia ceramiki i kamienia naturalnego. PCI Nanolight stanowi unikalną kombinację lekkich wypełniaczy oraz spoiw uszlachetniających tworzących w procesie wiązania specjalne nanostruktury. Powodują one zwiększoną przyczepność zarówno do podłoża, jak i przyklejanej okładziny. Dzięki temu uzyskuje się również szczególne cechy, takie jak bezskurczowe wiązanie, także w warstwach o zwiększonej grubości - nawet do 15 mm. Umożliwia to aplikację tej zaprawy jako zarówno jako cienkowarstwowej, jak i grubowarstwowej. Użycie w recepturach lekkich wypełniaczy gwarantuje obniżone normy zużycia w porównaniu ze standardowymi klejami do ceramiki unikalna receptura powoduje, że zaprawa PCI Nanolight jest plastyczna i łatwoformowalna, ponadto jest bardzo stabilna, dzięki czemu umożliwiona jest łatwa i szybka praca. Jest to materiał, który daje się łatwo nanosić szpachlą lub pacą. Zaprawa ta wiąże w sobie dwie pozornie sprzeczne właściwości. Jest to produkt szybkowiążący, ale mimo to czas użycia ok. aż 90 minut i pozostaje zagwarantowany długi czas otwarty.

PCI Nanolight dzięki unikalnej recepturze jest w stanie znakomicie kompensować odkształcenia i naprężenia wynikające z wahań temperatury w podłożu. Płytki ceramiczne przyklejane na klejach PCI Nanolight, zwłaszcza na takich trudnych obiektach, jakimi są tarasy i balkony mają zapewnioną pełną przyczepność bez wad, w postaci odspojeń i nieszczelności, które niestety są dość powszechne na tego typu obiektach.

Nowoczesne technologie i intensywne badania naukowe i rozwój nanotechnologii przynoszą widoczne efekty przy zastosowaniu w pozornie prostych produktach chemii budowlanej, jakimi wydają się być kleje do ceramiki i kamienia.
Autor: BASF - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt