chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Naturalny wygląd drewna bez kompromisów

Naturalny wygląd drewna bez kompromisów

30.06.2010
Nowa bezbarwna warstwa nawierzchniowa GORI 666 jest bardzo ważnym produktem włączonym do asortymentu produktów GORI Industry. Warstwa nawierzchniowa bez zawartości pigmentów zapewnia drewnianym oknom, drzwiom, deskom elewacyjnym oraz innym konstrukcjom do zewnętrznych zastosowań długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UV.

Chemia budowlana - Naturalny wygląd drewna bez kompromisów
W porównaniu do barwionych transparentnych i kryjących powłok bezbarwna warstwa nawierzchniowa do zastosowań zewnętrznych stawia większe wymagania co do wysokiej jakości ochrony przed promieniowaniem UV. Światło UV rozbija ligninę w drewnie do wodorozpuszczalnych składników, które następnie wraz ze zmieniającą się wilgotnością drewna są z niego wymywane. W efekcie następuje degradacja górnych warstw włókien celulozowych, żółknięcie i szybsze niszczenie powłoki pod wpływem czynników pogodowych.
Przeczytaj również: Jak konserwować podłogi PCV
REKLAMA:


Dzięki zastosowaniu inteligentnej receptury i najnowocześniejszych surowców warstwa nawierzchniowa zapewnia długotrwałą ochronę przed niszczącym działaniem promieniowania UV oraz efektywniejszą od podobnych systemów na rynku minimalizację żółknięcia drewna. W połączeniu z regularnie wykonywaną pielęgnacją możliwe jest teraz osiągnięcie odpornej, całkowicie naturalnej powierzchni drewna także w zastosowaniach zewnętrznych.

Do drewna sosny, świerku i modrzewia producent zaleca stosowanie systemu powłok z konserwującym drewno środkiem GORI 356 i warstwą pośrednią o wysokiej zawartości masy suchej GORI 650. W tym systemie GORI 666 zapewni długotrwałą ochronę i wysoką transparentność, idealnie wydobywającą i podkreślającą naturalny rysunek drewna. Ponadto dzięki bardzo dobrym właściwościom ściekalności i rozlewności buduje gładką powierzchnię o naturalnym, jedwabistym połysku.

Bezbarwne warstwy nawierzchniowe do zastosowań zewnętrznych są jednym z wyzwań stojących przed producentami powłok, mówi Robert Boiński, dyrektor handlowy produktów przemysłowych do drewna. Po trwającym ponad dwa lata rozwoju produktu oferujemy producentom zaawansowane technicznie rozwiązanie. Intensywne testy laboratoryjne wykazały, że w porównaniu do podobnych produktów na rynku GORI 666 oferuje dużo bardziej transparentną powłokę i znacznie skuteczniejszą ochronę przed UV i żółknięciem. Producenci okien, drzwi i innych komponentów budowlanych do zastosowań zewnętrznych teraz mają świetny system powłok, będący odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na całkowicie naturalny wygląd drewna.
Przeczytaj również: Sadolin Lakierobejca Ekskluzywna
GORI 666 jest aplikowany przy pomocy natrysku i pędzla. Produkt jest oferowany w pojemnościach od 10 do 120 litrów. Produkt spełnia wymogi europejskiej dyrektywy VOC, a także będzie odpowiadał przyszłościowym wymogom rozporządzenia REACH.

Autor: Teknos - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt