chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Tytan Professional - gruntowne zabezpieczenie podłoża

Tytan Professional - gruntowne zabezpieczenie podłoża

30.03.2009
Ekstremalne warunki pogodowe panujące w zimie są sprawdzianem dla materiałów budowlanych użytych przy budowie domu. Ich zły dobór, lub nieprawidłowe stosowanie przysparza nam dodatkowych kosztów związanych z naprawami. Tarasy i balkony są w sezonie zimowym szczególnie narażone na działanie mrozu i wilgoci. Z tego powodu przy układaniu glazury należy właściwie zabezpieczyć podłoże.

Chemia budowlana - Tytan Professional - gruntowne zabezpieczenie podłoża
Gruntowanie, mimo macoszego traktowania przez wykonawców, jest procesem, od którego w wielu przypadkach zależy trwałość ostatecznego efektu. Pękanie płytek oraz fug na balkonie czy tarasie to sygnał, że wykończeniowcy popełnili błąd. Konieczne jest wtedy zrywanie płytek i okładzinowanie powierzchni od początku.
REKLAMA:


Jak dobrać właściwy grunt?
Rozwój specjalistycznej wiedzy na temat chemii polimerów, zjawisk występujących w tynkach i betonie jak i zachowania się farb na podłożach mineralnych i żywicznych sprawia, że można dziś właściwie przygotować każde podłoże. Przede wszystkim należy dokonać jego oceny i dobrać odpowiedni grunt, a następnie we właściwy sposób go zaaplikować.
Grunty głębokopenetrujące to drobnocząsteczkowe preparaty gruntujące przeznaczone do poprawy przyczepności podłoża przed zastosowaniem folii płynnej i mas wyrównujących. Stosuje się je do gruntowania podłoży betonowych przed szpachlowaniem, malowaniem lub kafelkowaniem w celu poprawienia przyczepności tynków cementowo wapiennych i gipsowych.
Propozycja firmy Selena Grunt Głębokopenetrujący Tytan Professional jest hydrofobową emulsją o wysokiej zawartości żywic akrylowych w tym: 12,5 % suchej masy (25% żywicy),której wysoką jakość doceniają profesjonaliści.

Prosta aplikacja
Na suche i oczyszczone z pyłu podłoże łazienki, tarasu lub balkonu nanosimy Grunt głęboko penetrujący Tytan Professional w postaci rozcieńczonej w stosunku 2:1. Środek ten zwiększy przyczepność powierzchni, zmniejszy jej chłonność i wzmocni podłoże przed zastosowaniem folii płynnej, kleju, masy wyrównującej lub szpachli. Stanowi przy tym doskonałą ochronę przeciwwilgociową z zachowaniem cech wysokiej hydrofobowości. Po odczekaniu około 2 godzin do wyschnięcia powłoki gruntującej możemy przystąpić do nakładania wybranego materiału.

Aby podłoże nie stało się najsłabszym ogniwem w procesie budowlanym warto wzmocnić je Gruntem głęboko penetrującym Tytan Professional. Pamiętajmy o tym, że dbałość o prawidłowe przygotowanie podłoża ma nie tylko ogromne znacznie dla trwałości powłok, ale również dla zużycia i wydajności materiałów oraz komfortu pracy.

Producent: Selena SA

www.chemiabudowlana.info

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt