chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Remmers - wodna lazura Aidol Wetterschutz-Lasur UV

Remmers - wodna lazura Aidol Wetterschutz-Lasur UV

14.04.2010
Długotrwała ochrona do drewna stosowanego na zewnątrz.
Drewno stosowane na otwartej przestrzeni potrzebuje o każdej porze roku skutecznej, stałej ochrony. Normalna lazura jest w stanie chronić drewno przed rozkładem zawartej w nim ligniny i wietrzeniem wskutek działania promieni ultrafioletowych światła słonecznego, wilgoci oraz wysokiej i niskiej temperatury tylko dopóty, dopóki utworzona z niej powłoka nie zostanie naruszona. Później rozpoczyna się uszkadzanie drewna, albo trzeba wykonać malowanie uzupełniające.

Chemia budowlana - Remmers - wodna lazura Aidol Wetterschutz-Lasur UV
Wodna lazura Aidol Wetterschutz-Lasur UV zawiera w swoim składzie substancje długotrwale zabezpieczające drewno przed wietrzeniem. Są to "nanofiltry UV". Działają one dwutorowo: ochrona UVA zabezpiecza drewno przed zszarzeniem (rozkład ligniny), a kompleks HALS działa jako akceptor rodnikowy, chroniący spoiwo (czyli powłokę) przed przedwczesnym rozkładem. W połączeniu z wybraną kombinacją spoiw powstaje w ten sposób powłoka, która na długi czas zapewnia ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych.

REKLAMA:


Żelowa lazura o konsystencji zapobiegającej kapaniu nadaje się w szczególności do stosowania na domach drewnianych, deskowaniach zewnętrznych, podbitkach dachowych, meblach ogrodowych, płotach, wiatach samochodowych, pergolach, konstrukcjach drewnianych tworzących mury szachulcowe itp. W przypadku renowacji istniejących powłok z lazur produkt ten nadaje się również do stosowania na oknach i drzwiach zewnętrznych.
Chemia budowlana - Remmers - wodna lazura Aidol Wetterschutz-Lasur UV
Ze względu na fakt, że produkt ten nie zawiera substancji biobójczych, może być również bez problemu stosowany we wnętrzach, jak np. na drewnianych płytach sufitowych czy na okładzinach ścian z płyt drewnianych.

W połączeniu z bezbarwnym Aidol Holzschutz-Creme oddychająca Aidol Wetterschutz-Lasur UV daje doskonałe, długotrwałe efekty w postaci trwałych, soczystych kolorów i ochrony drewna stosowanego na zewnątrz i to w także w przypadku stosowania materiałów bezbarwnych Oprócz wersji bezbarwnej ta nowej generacji lazura dostępna jest w 9 różnych kolorach drewna.

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt