chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Szybkie naprawy elewacji po zimie

Szybkie naprawy elewacji po zimie

01.03.2010
Temperatura przez wiele dni utrzymująca się poniżej zera, intensywne opady śniegu i duża wilgotność powierza sprawiły, że tegoroczna zima nie należała do najlżejszych. Jej skutki dały się we znaki nie tylko nam, ale także nie były obojętne dla naszego otoczenia. Dlatego też wraz z nastaniem cieplejszych dni warto sprawdzić stan elewacji naszego domu, dokładnie przyjrzeć się tarasom i balkonom, na których niejednokrotnie zalegał śnieg.

Elewacja to nie tylko estetyczne wykończenie domu, ale przede wszystkim warstwa chroniąca ściany przed zniszczeniem. Wszelkiego rodzaju rysy i pęknięcia są zatem nie tylko szpecącym elementem, ale mogą stać się przyczyną dalszych, poważnych uszkodzeń konstrukcyjnych. Zanim jednak przystąpimy do ich naprawy warto poszukać przyczyn, a te mogą być bardzo różne – źle wykonane obróbki blacharskie, nieszczelne rynny i rury spustowe, parapety, niewłaściwie wykonane uszczelnienie na styku tarasu lub balkonu i ściany. O ich naprawę również warto zadbać.
Skutki długotrwałej zimy mogą być także widoczne na tarasach i balkonach. Tutaj naszym oczom mogą się ukazać popękane i odpadające płytki. Nierzadko uszkodzeniu mogło ulec również podłoże.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Szybkie naprawy elewacji po zimie

FIX ALL – pierwsza „pomoc” w potrzebie


Pomocne w tego rodzaju pracach naprawczych okażą się produkty z grupy FIX ALL oferowane przez firmę Soudal. To specjalne kleje-uszczelniacze, wyprodukowane na bazie polimerów hybrydowych. Ze względu na doskonałą przyczepność do wszelkich podłoży budowlanych, połączoną z szybkim utwardzaniem produkty te charakteryzują się szerokim zastosowaniem. Nadają się do wszelkiego rodzaju prac prowadzonych na zewnątrz, również w budynkach wysokościowych. Mogą być aplikowane na wilgotnych powierzchniach. Nie potrzebne jest także czasochłonne oraz pracochłonne gruntowanie podłoża. Uszczelniacze FIX ALL doskonale nadają się do wypełniania rys, pęknięć oraz szczelin szczególnie w tych materiałach, które są podatne na odbarwienia (np. kamień). Oferta firmy Soudal obejmuje FIX ALL CLASSIC, FIX ALL CRYSTAL oraz FIX ALL HIGH TECH.

Przygotowując się do naprawy należy pamiętać o tym, by podłoże było czyste, wolne od tłuszczu i luźnych zanieczyszczeń. W przypadku głębokich szczelin warto zastosować sznur dylatacyjny. Do aplikacji należy zastosować ręczny lub pneumatyczny pistolet do uszczelniaczy.

Chemia budowlana - Szybkie naprawy elewacji po zimie

AKRYL do fasad – na ratunek uszkodzonym tynkom


Produktem, który sprawdzi się przy wypełnianiu szczelin i pęknięć w fasadach jest także AKRYL DO TYNKÓW TRADYCYJNYCH. Jedną z jego zalet jest to, że posiada gruboziarnistą strukturę naśladującą fakturę tynku. Po utwardzeniu nadaje się do malowania farbami elewacyjnymi. Jest także idealnym produktem do wypełniania spoin wokół ram drewnianych i metalowych, przy listwach, parapetach, sufitach, schodach.

Produkty:
Soudal Fix All Classic - trwale elastyczny uniwersalny produkt do klejenia i uszczelniania
Opakowanie: kartusz 290 ml
Opakowanie: tubka 80 ml
Soudal Fix All Crystal – trwale elastyczny, krystalicznie przejrzysty uniwersalny klej-uszczelniacz
Opakowanie: kartusz 290 ml
Soudal Fix All High Tack – trwale elastyczny, uniwersalny klej-uszczelniacz o wysokiej sile spajania początkowego. Umożliwia mocowanie ciężkich przedmiotów bez konieczności dodatkowego ich podpierania.
Opakowanie: kartusz  290 ml

Akryl do tradycyjnych tynków - jednoskładnikowy uszczelniacz o doskonałej przyczepności do wszelkich podłoży porowatych stosowanych w budownictwie. Charakteryzuje się gruboziarnistą strukturą naśladującą fakturę tynku.

Opakowanie: kartusz 310 ml.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt