chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » ATLAS PLUS S2 HYDRO, czyli wysokiej jakości klej z funkcją hydroizolacji

ATLAS PLUS S2 HYDRO, czyli wysokiej jakości klej z funkcją hydroizolacji

11.03.2020
Wysokoodkształcalny klej ATLAS PLUS S2 HYDRO, który bez przeszkód sprawdzi się na nawet najtrudniejszych podłożach, m.in. metalu i betonie, dodatkowo posiada także funkcję hydroizolacyjną. Co ważne, bez przeszkód można aplikować go w jednym cyklu technologicznym.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
ATLAS PLUS S2 HYDRO to produkt o różnorakich zastosowaniach. Można go używać w aż trzech wariantach – jako kleju do płytek, hydroizolacji lub jednego i drugiego. W tym ostatnim przypadku pracę wykonujemy tylko w jednym cyklu technologicznym. Doskonale sprawdzi się na praktycznie wszystkich rodzajach okładzin (płytkach ceramicznych, gresie, spiekach grafitowych, kamieniu naturalnym, płytach kompozytowych), bez względu na wielkość płytek (nawet powyżej 5 m kw.).

Wysokoelastyczny i bardzo przyczepny


Klej jest suchą mieszanką najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących. To produkt bardzo elastyczny, jego cechami wyróżniającymi są: wysoka odkształcalność (klasy S2) oraz bardzo dobra przyczepność początkowa (≥ 1,5 N/mm²). Nadaje się nawet do najtrudniejszych podłoży (metalu, OSB, starych płytek, ogrzewania podłogowego, hydroizolacji). Duża rozpiętość grubości warstwy kleju, którą bez przeszkód można rozprowadzać (od 2 do 10 mm), pozwala na cienkowarstwowe przyklejenie okładzin. Zarówno na równym, jak i nierównym podłożu. Z jednym zastrzeżeniem. Przyklejanie okładzin na nierównym podłożu musi być poprzedzone szpachlowaniem wyrównującym.
REKLAMA:


Praca z ATLASEM PLUS S2 HYDRO charakteryzuje się wydłużonym czasem otwartym. Płytkę do kleju można przyłożyć już nawet 30 minut po naniesieniu go na podłoże. Co jeszcze? Bez problemów przykleimy płytki, zaczynając od góry ściany. Właściwa konsystencja i grubość warstwy eliminują bowiem spływ kleju. Dzięki temu unikniemy przyklejania docinanych płytek na jej eksponowanej powierzchni.

Trzy nowatorskie technologie


W ATLASIE PLUS S2 HYDRO wykorzystane zostały aż trzy nowatorskie technologie, w tym polimerowa. Jakie daje korzyści? Dzięki niej klej doskonale łączy okładziny i trudne oraz niechłonne podłoża. To nie wszystko. Produkt bez przeszkód można stosować na podłożach narażonych na duże odkształcenia i drgania, posiada wysoką wytrzymałość na ekstremalne obciążenia eksploatacyjno-mechaniczne i termiczne (jest mrozoodporny) oraz doskonałą przyczepność do wszelkich rodzajów okładzin. ATLAS PLUS S2 HYDRO sprawdzi się nawet przy dużych formatach płytek (nawet powyżej 5 m kw.)

W produkcie zastosowana została także technologia podwójnych włókien. Dzięki niej klej posiada podwyższone parametry wytrzymałościowe, odporności na oddziaływanie dużych obciążeń eksploatacyjnych, udarowych i wibracji. Nie musimy także obawiać się montażu nawet przy dużych różnicach temperatur. Dzięki technologii podwójnych włókien następuje kompensacja naprężeń powstających na odkształcających się podłożach. Wpływa ona także na poprawę retencji wody w zaprawie klejącej. Włókna ograniczają skutki gwałtownego odciągania wody. Zarówno na połączeniu z chłonnym podłożem, jak i chłonną płytką oraz w strefie odparowania. W trakcie wiązania i wysychania zaprawy klejącej (zwłaszcza nałożonej w maksymalnej grubości), włókna akumulują i transportują wodę, utrzymując jej jednakowy poziom w całej warstwie.

Nie sposób nie wspomnieć także o technologii elastomerowych wypełniaczy z modyfikowanego kauczuku. Dzięki niej klej bardzo szybko i łatwo się aplikuje (zębatą pacą), osiąga doskonałe parametry robocze oraz wysoką odkształcalność.

ATLAS PLUS S2 HYDRO doskonale sprawdzi się na tarasach, balkonach i elewacjach. Produkt dostępny jest w workach foliowych o wadze 15 kg.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt