chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Zimowa pianki Soudal

Zimowa pianki Soudal

28.01.2010
Przytulny dom – o nim marzymy w mroźne, zimowe dni. Co jednak gdy okna i drzwi nie zapewniają właściwej izolacji termicznej i zamiast ciepłego mieszkania, czeka nas walka z zimnem we własnym domu. Czy musimy czekać aż do wiosny by naprawić błędy w ich montażu?

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Tegoroczna zima nie rozpieszcza nas temperaturami. Gdy mróz „puka” do naszych okien i drzwi tym bardziej doceniamy ich solidny montaż. Jeśli jednak jakość materiałów uszczelniających użytych do montażu pozostawiała wiele do życzenia – nawet najlepsze okna stracą swoje właściwości termoizolacyjne, a przez źle zaizolowane szczeliny będzie uciekać ciepło. Nie oznacza to jednak, że musimy czekać na odwilż by ocieplić „klimat” w naszym domu. Pianki zimowe marki Soudal dzięki specjalnej formule mogą być stosowane nawet przy -10C° umożliwiając wykonanie niezbędnych napraw także w trakcie zimy. Standardowa pianka użyta w zbyt niskich temperaturach spływa z powierzchni pionowych przed rozprężeniem nie wypełniając odpowiednio szczelin. A po utwardzeniu nawet przy niewielkim nacisku - kruszy się i pęka. Upewnijmy się zatem czy zatrudniony przez nas montażysta używa pianek przystosowanych do użycia w niskich temperaturach. Jedynie one zagwarantują doskonałą izolacyjność termiczną, jak i akustyczną. W bogatej gamie produktów firmy Soudal znajdziemy pianki zimowe, które doskonale sprawdzą się jako wypełniacze zarówno pęknięć i szczelin pomiędzy elementami przegród budowlanych, jak i izolatory przepustów rurowych w ścianach, stropach czy dachach.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal

Gama pianek zimowych Soudal:


Soudafoam Gun Winter: wysokiej jakości jednoskładnikowa pistoletowa pianka montażowo-uszczelniająca do niskich temperatur.
Soudafoam Gun Click&Fix Winter: wysokiej jakości jednoskładnikowa pistoletowa pianka montażowo-uszczelniająca do niskich temperatur w unikalnym systemie Click&Fix.

Firma Soudal pomyślała również o tych z nas, którym niestraszne są prace remontowe. Z myślą o nich stworzyła łatwą do stosowania jednoskładnikową piankę montażowo-uszczelniającą do niskich temperatur (Winterfoam 1K).

Produkty te charakteryzują się doskonałą przyczepnością do większości podłoży budowlanych, w tym do takich materiałów jak: cegły, beton, kamień, drewno, PCV, czy aluminium. A dzięki doskonałej tolerancji niskich temperatur mogą być stosowane nawet przy aurze niekorzystnej dla prac remontowych. Jednocześnie, pomimo swojej nazwy, są to produkty wielosezonowe - + 30 C° stanowiące górną granicę ich zastosowania sprawia, iż doskonale sprawdzają się również w okresie wiosenno-letnim.
Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt