chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Klej do wykładzin podłogowych od Soudal

Klej do wykładzin podłogowych od Soudal

07.08.2017
Ułożenie wykładziny dywanowej na podłodze jest jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na odmianę wyglądu pomieszczenia. Ponieważ zadanie to nie wymaga ani dużego nakładu pracy, ani zastosowania specjalistycznych narzędzi – z powodzeniem możemy wykonać je samodzielnie.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Wykładzina dywanowa wprowadza do wnętrza przytulną atmosferę, tłumi dźwięki i skutecznie chroni przed chłodem. Do zalet tego popularnego materiału do wykańczania podłóg niewątpliwie należą jego walory estetyczne. Wykładziny dywanowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie barw, wzorów i faktur, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do różnych stylów aranżacji wnętrz. Zapewniając poczucie ciepła i komfortu, doskonale sprawdzają się m.in. w sypialniach, gdzie często chodzimy boso. Wykładzinę dywanową warto również ułożyć w pokoju dziecięcym. Jeżeli ozdobiona jest ciekawym wzorem i imituje np. ulice miasta, to sprzyjać będzie kreatywnej zabawie.

W pomieszczeniu o dużym metrażu wykładzina dywanowa powinna być przymocowana do podłożona na całej powierzchni. W tym celu najlepiej zastosować klej do wykładzin 26 A marki Soudal, który odznacza się wysoką siłą spajania oraz długim czasem otwartym (około 20 minut), pozwalającym na precyzyjne rozłożenie wykładziny. Celująco zdaje on egzamin przy klejeniu wykładzin dywanowych na spodzie piankowym i tekstylnym, a także wykładzin winylowych, PCV i linoleum. Ten gotowy do użycia klej jest bardzo dobrze przyczepny m.in. do betonu, kamienia, drewna, płyt drewnopochodnych i tworzyw sztucznych, a ponadto nie zawiera rozpuszczalników i nie emituje przykrych zapachów.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Brzegi wykładziny dywanowej należy osłonić listwą przypodłogową. Do jej montażu zalecany jest Fix All Flexi marki Soudal – klej-uszczelniacz na bazie polimerów hybrydowych, który wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością połączenia oraz perfekcyjną przyczepnością do wszelkich materiałów budowlanych. Listwy przypodłogowe zamaskują nieestetyczne krawędzie wykładziny dywanowej, a także zabezpieczą je przed postrzępieniem.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt